dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hatóságilag Tilos: Az ember

Hatóságilag Tilos - Az ember

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Hatóságilag Tilos
Album: Keressük!
Szövegírók: Tapolczai Attila
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Punk
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3503 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az ember

Eldöntötted már, hogy merre mész tovább?
Hogy ember akarsz maradni, vagy szörnnyé válsz inkább
Ha a gyűlölet járványa ellen nem vérteztek fel
Attól félek, késő, barátom, gyorsan bújj el!
Délceg ifjak feketében házad előtt gyülekeznek
Az ész csődöt mondott, lassan kihunynak a fények
Érzed már a történelemkönyv dohos szagát
Valaki nyitva hagyta a múlt sötét kapuját
Indítsd az autót, keressük meg a színes emberek világát!

Gyerünk a Dob utcába, vagy a dublini Temple Bar-ba!
Julio már vár minket a passau-i koktél bárban
Galway-ben már elkezdték a session-t a svédek
Egy norvég jenki új ízt ad a magyar népzenének
Nézem a gyermekemet, ahogy a többiekkel játszik
Nem kérdezi soha, miért olyan színű a másik
Emberek közt éltem, bőrszíntől nem féltem
Fekete, fehér, sárga, kreol, mindegyik a vérem
Akárhogy is érvelsz, nem fog változni a véleményem

Mert itt élünk kétszázezer éve
Közös a sorsunk, de nem vesszük észre
Az ostobaság újra kardot ránt
Mert a tudományos harcot rég elvesztették már
Bármennyire fáj
Az ellenséged a tükörben áll

Eldöntötted már, hogy merre lépsz tovább?
Hogy emberséged megőrzöd, vagy masírozol inkább
A saját pszichéd az egyetlen igazi ellenséged
Ha a pusztítást választod, előbb-utóbb neked is véged
Véres eszköz leszel csupán azoknak kezében
Akiknek nem érdekük, hogy megtanuljál szépen
Emberek közt élni, bőrszíntől nem félni
A fekete idegenben magadat felismerni
Ne hagyjuk a sötét múltat újra visszajönni!

Mert itt élünk kétszázezer éve
Közös a sorsunk, de nem vesszük észre
Az ostobaság újra kardot ránt
Mert a tudományos harcot rég elvesztették már
Bármennyire fáj
Vedd észre már!
Az ellenséged a tükörben áll

Vedd már észre barátom, az ellenséged a tükörben áll!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait

Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen


40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.


Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.




A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.


Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek


Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet. 


„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”


– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”


Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”


A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.


Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás