


| Előadó: | Hatóságilag Tilos |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Tapolczai Attila |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Punk |
| Címkék: | Keressük! |

Ha akkor megfogadtuk volna a bölcs ember szavát
Talán nem őrlődnénk most kétségek közt: hogyan tovább
De sokszor a döntéseinknek a szívünk ad irányt
Így születtünk mindannyian, és így halad előre a világ
Keressük egymást egy életen át, mindenki a párját
Mert egyedül nem vagyunk valami remekül
Egy kis szobában, egymás karjában mégsem találjuk a megoldást
Pedig egyedül nem vagyunk valami remekül
Ha az öntudatra ébredésnek nehezen bírjuk el a súlyát
Ott leszünk egymásnak, mindenki megtalálja a társát
De ha az öröm szenvedésre, a szabadság börtönre vált
Túl könnyen elfelejtjük, hogy miért is választottuk egymást
Keressük egymást egy életen át, mindenki a párját
Mert egyedül nem vagyunk valami remekül
Egy kis szobában, egymás karjában mégsem találjuk a megoldást
Pedig egyedül nem vagyunk valami remekül
Ketten egy kis szobában
Együtt, mégis magányban
Keressük, de nem találjuk egymást
Ketten, külön világban
Együtt egy sötét házban
Beszélünk, de mégsem értjük egymást
Egyedül nem értjük egymást



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.