Előadó: | Poór Péter |
---|---|
Album: | Bella Italia |
Megjelenés: | 1995 |
Hossz: | 3:45 |
Szövegírók: |
Vándor Kálmán Poór Péter |
De Pasquale Salvatore Faiella Giuseppe |
|
Kiadó: | Alfa Stúdió |
Stílus: | sláger |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Oly szép volt a tenger Maria,
csillogott rajta az alkony pírja.
A parton két szerelmes kóborolt,
közben valahol egy gitár szólt.
Aztán ajkam az ajkadra rátévedt
és karod lágyan átölelt.
Ott a nagy szerelem,
a szívem téged ünnepelt.
Evviva, evviva Maria,
ó, Maria, maria,
hát végre az enyém vagy már,
miránk szép élet vár.
Légy vidám és boldog Maria,
ó, Maria, maria,
én megteszem, bármit is kérsz,
szeress hát, míg csak élsz.
Mária, gond nélkül élünk,
a jövőtől, drágám, egy cseppet sem félünk.
Mert tudod, hogy számíthatsz mindig rám,
te is jó leszel majd énhozzám.
És ha bármi baj érne az életben,
könnyen elfelejted énvelem.
Legyen hát a tiéd
ez a dal minden ünnepen
Evviva, evviva Maria,
ó, Maria, maria,
hát végre az enyém vagy már,
miránk szép élet vár.
Légy vidám és boldog Maria,
ó, Maria, maria,
én megteszem, bármit is kérsz,
szeress hát, míg csak élsz.
Evviva, evviva Maria,
ó, Maria, maria,
hát végre az enyém vagy már,
miránk szép élet vár.
Légy vidám és boldog Maria,
ó, Maria, maria,
én megteszem, bármit is kérsz,
szeress hát, míg csak élsz.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik