dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Poór Péter: Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen

Poór Péter - Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen

off off off off off
A régi szép melódiák
Előadó: Poór Péter
Album: A régi szép melódiák
Megjelenés: 1990
Hossz: 3:18
Szövegírók: Meister Ferenc
Zeneszerzők: Fáy András Attila
Kiadó: Média Kiadó
Stílus: táncdal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3728 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen

Ha felnézek a csillagfényes égre,
hol sok száz csillag végtelenbe fut,
feldereng a kedves arcod képe,
sok régi emlék mind eszembe jut.

Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen,
éreztem, mind a ketten egyet gondolunk.
Ez az a perc, amelyre vártunk réges-régen,
amelyben elmondjuk, hogy egymásé vagyunk.
És téged mégis olyan messze vitt a sorsod,
távoli földre, ahol minden idegen.
Hiába mondtam én, hogy nem leszel ott boldog,
egy kaland többet ért, mint szerelmes szívem.

Lehet, hogy e percben
idegen nyelven
ígérnek szerelmeket,
de érzem, hogy egy emlék,
mely szívedben még benn ég,
énhozzám visszavezet.

Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen,
azt te is látni fogod, bármerre is jársz.
Talán majd elmerengsz a hideg, téli éjben,
s rájössz, hogy boldogságot csak nálam találsz.

Lehet, hogy e percben
idegen nyelven
ígérnek szerelmeket,
de érzem, hogy egy emlék,
mely szívedben még benn ég,
énhozzám visszavezet.

Mikor egy hullócsillag átsuhant az égen,
azt te is látni fogod, bármerre is jársz.
Talán majd elmerengsz a hideg, téli éjben,
s rájössz, hogy boldogságot csak nálam találsz,
s rájössz, hogy boldogságot csak nálam találsz.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kerekdomb Fesztivál: újabb fellépőket jelentettek be

2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.






Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.


Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás


A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket. 


A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget. 


A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.




Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.

A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.


 


Fotók: Kerekdomb Fesztivál

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás