


| Előadó: | Gájer Bálint |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Födő Sándor Fodo |
|
Gájer Bálint Lőrincz Ádám |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | pop swing |
| Címkék: | cél, élet, életérzés, eleven, hit, jólét, küldetés, lendületes, remény, sodró, tanító, valóság, végtelen, vidám [+] |

Hív valami új, valami más,
Amit régen vártam már
Talán egy nagy utazás
A szív ha kiszabadul, viszi az ár,
Hiszi, hogy bármit túlél már
S talán majd hazatalál
Mint akit felkap a szél
Kicsit félsz, de végül beletanulsz
Tárd szét a szárnyaidat,
És gyorsan szabadulj meg attól, ami lefele húz
S ha nincs már zaj, csak a zene marad,
Minek szó? Mikor érzed, hogy ez így jó,
megtudod, hogy mire való
Mikor a szív úgy száguld, hogy beleszakad,
Figyelj jól! Amit mond, az neked szól,
Lükteti, hogy élni jó.
Nézd, ragyog a nap, suhan a táj,
Soha ne lassíts többé már
Elég, ha te csak nyomod a gázt
Ezután ha rögös az út,
Nem akadály,
Hiszen a lényeg is annyi csupán,
Hogy vajon mi jöhet a kanyar után
Mint akit felkap a szél
Kicsit félsz, de végül beletanulsz
Tárd szét a szárnyaidat,
És gyorsan szabadulj meg attól, ami lefele húz
Ha nincs már zaj, csak a zene marad,
Minek szó? Mikor érzed, hogy ez így jó,
megtudod, hogy mire való
Mikor a szív úgy száguld, hogy beleszakad,
Figyelj jól! Amit mond, az neked szól,
Lükteti, hogy élni jó..
Lükteti, hogy élni jó..
Megtudod, hogy élni jó
Megtudod, hogy élni jóóó


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.