Előadó: | Kulka János |
---|---|
Album: | Akarod vagy nem |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 3:18 |
Szövegírók: |
Zöldi Gergely Bergman Alan Bergman Marilyn |
Michel Legrand |
|
Kiadó: | Sony Music |
Stílus: | művész, pop |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Nézd!
Mint egy spirálforma pályán, melyen nagy kerék szalad,
Sosincs vége, sosincs kezdet, mint egy végtelen szalag,
Mint egy hólabda a hegyről, léggömb száll cirkusz fölé,
Mint egy körhinta, mely pördül, s gyűrűt ír a Hold köré,
Mint a mutatók, mik kergetik a számlap perceit,
Mint egy Föld formájú alma, néma térben forog itt,
Mint egy őrült szélmalom hajszol át az álmokon.
Mint egy alagút s a mélyén rejtett labirintus vár,
Aztán megnyílik egy barlang, ahol napfény sosem jár,
Mint egy elfelejtett álom ott a forgó ajtón túl,
Mint a koncentrikus körök, hol a kavics vízbe hull,
Mint a mutatók, mik kergetik a számlap perceit,
Mint egy Föld formájú alma, néma térben forog itt,
Mint egy őrült szélmalom hajszol át az álmokon.
Mikor kulcs csörög a zsebben, mint a fülben cseng a szó,
Talán kár, hogy máris elmúlt, talán éppen attól jó,
Mint a homokban, ha sétálsz, nyomod elmossa a víz,
Messzi dobszó száll a szélben, ujjad dobol, mind a tíz,
Falon keretben pár fénykép, mint egy dal foszlányai,
Régi nevek, régi arcok, régi napok képei,
Mikor rájöttél, hogy vége, mikor mindent beláttál,
Hogy a sárga őszi tájak mindig őt idézik már.
Mint egy spirálforma pályán, melyen nagy kerék szalad,
Sosincs vége, sosincs kezdet, mint egy végtelen szalag,
Többé sosincs nyugalom,
És egy őrült szélmalom hajszol át az álmokon.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes