dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kishonti Ildikó: Szerelmi ABC-ben

Kishonti Ildikó - Szerelmi ABC-ben

off off off off off
Bűvölet
Előadó: Kishonti Ildikó
Album: Bűvölet
Megjelenés: 1999
Hossz: 2:37
Szövegírók: Zágon István
Zeneszerzők: Horváth Jenő
Kiadó: Budapesti Kamaraszínház Nkht.
Stílus: Sanzon
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 3, összesen 2978 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szerelmi ABC-ben

Lakatot a szájra, ... kezeket hátra

Szerelmi ABC-ben a B a bátorság
Nem kell félni, nem bánt a néni
Sőt lehet, hogy csókot is ád

Szerelmi ABC-ben a T a tisztesség
Tudni illik azt, hogy mi illik
Mit szabad még, s mikor elég

Megtanulni kicsit nehéz
S nem olcsó az iskolapénz
Megfizetni nehéz eset
Mert néha ráfizeted az életedet

Szerelmi ABC-ben a H a házasság
Szörnyű ritka, mert egy a titka
Száz szerelmet hazudni, egyet szeretni
Bolondság, de boldogság

Kisbabák se tudnak rögtön járni
Olvasni egy kisgyerek se tud
Nos, azért kell az iskolába járni
Ott tanuljuk meg azt, í-t meg az ú-t

Ugyanígy van ez szerelmi téren
Azt is meg kell ám tanulni még
Várni szépen és remélni
Hogy jön egy tanító néni
S megmutatja a kis ABC-t

Szerelmi ABC-ben a B a bátorság
Nem kell félni, nem bánt a néni
Sőt lehet, hogy csókot is ád

Szerelmi ABC-ben a T a tisztesség
Tudni illik azt, hogy mi illik
Mit szabad még, s mikor elég

Megtanulni kicsit nehéz
S nem olcsó az iskolapénz
Megfizetni nehéz eset
Mert néha ráfizeted az életedet

Szerelmi ABC-ben a H a házasság
Szörnyű ritka, mert egy a titka
Száz szerelmet hazudni, egyet szeretni
Bolondság, de boldogság

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sisi életét viszi színre októberben az Erkel Színház

A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.


Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel. 

 

Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot. 


Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy 


Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.

 

A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának


Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás