Előadó: | TRB (The Rock Band) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Horváth Attila Kékesi László |
Kékesi "Bajnok"László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Hard Rock |
Címkék: | Keressük! |
Száll a hét.
Pénteken este megdörren a gép.
A csönd oda, mint a bomba, robban szét.
Bolydul a város, zsúfolt minden bár.
Dől a zene, és elkezdődik a bál.
Áll az idő,
és esküszöm én, hogy meg sem fejthető,
hol rejtőzött eddig ennyi nő,
és hirtelen most hogy került elő.
Boszorkányrepülés.
Nem is kérdezem, mit látsz.
Előttünk vonul el.
Nagy szeánsz.
Boszorkányrepülés.
Gonosz csapda minden tánc.
Ne énrám vigyázz,
de ha elkapnak, ígérd meg,
hogy bosszút állsz.
Mennyi vadász
rajzik elő, és áldozatra vár.
Mindenki préda, akit megkíván.
És vérezni hagyja, ha újabbat talál.
Boszorkányrepülés.
Nem is kérdezem, mit látsz.
Előttünk vonul el.
Nagy szeánsz.
Boszorkányrepülés.
Gonosz csapda minden tánc.
Ne énrám vigyázz,
de ha elkapnak, ígérd meg…
Boszorkányrepülés.
Nem is kérdezem, mit látsz.
Előttünk vonul el.
Nagy szeánsz.
Boszorkányrepülés.
Gonosz csapda minden tánc.
Ne énrám vigyázz,
de ha elkapnak, ígérd meg,
hogy bosszút állsz.
Boszorkányrepülés.
Hogyha visz bármelyikük,
ugye jót nem vársz?
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik