


| Előadó: | VálaszÚt |
|---|---|
| Album: | Mindenen át |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 4:29 |
| Szövegírók: |
Szebelédi Zsolt |
|
Móczár László |
|
| Kiadó: | Edge Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Minden okkal történik,
most értettem meg,
Ide születtem, ilyen lettem,
az ember nem változik.
Lehetőséget kaptam
és eldöntöttem magamban,
hogy végigcsinálom,
a saját utamat járom.
Ha más lennék, nem volna akadály,
nem hatna rám semmilyen szabály.
Minden percben fényben úszhatnék,
de az nem az én asztalom.
Maradok inkább a becsület útján,
szépen lassan a hűség vonalán.
Teszem a dolgom.
Küzdenem kell!
Magamnak ennyivel tartozom.
Ha a kedvem is szegik, nem alkuszom.
Hideg fejjel
Játszom, hogy célba érjek,
hogy a vágyam teljesüljön, amíg élek.
A szabadság a váram.
Meredek sziklán áll.
Szétnézek a tornyából
és kibontom a szárnyam.
Nem vonulhatok vissza,
és az időmből sem futja
a tétlenség .
Repülök tovább,
ennyi nem elég!
Ragadozók jönnek messziről
azt súgják féljek a jövőtől,
ha nem tetszem fölfalhatnak.
Rossz falat lennék.
A szívem túl rágós lenne,
a lelkem szemétbe kerülne.
Gyorsan eltűnnék.
Ha más lennék nem volna akadály,
nem hatna rám semmilyen szabály.
Minden percben fényben úszhatnék,
de az nem az én asztalom.
Maradok inkább a becsület útján,
szépen lassan a hűség vonalán.
Teszem a dolgom.
Küzdenem kell!
Magamnak ennyivel tartozom.
Ha a kedvem is szegik, nem alkuszom.
Hideg fejjel
Játszom, hogy célba érjek,
hogy a vágyam teljesüljön, amíg élek.



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart