Előadó: | Kishonti Ildikó |
---|---|
Album: | Egy furcsa lány |
Megjelenés: | 1985 |
Hossz: | 3:04 |
Szövegírók: |
Blum Tamás Darion Joseph Joe |
Mitch Leigh |
|
Kiadó: | Hungaroton- Qualiton |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
A gödörben se sírtam, hol anyám ottfelejtett
Mert nem volt az éhségtől bennem erő
Nem tudtam persze, hogy meg kell dögölnöm
Egy gyermektől így illendő
Vannak lányok, kik büszkék, ha apjukról szó van
Hogy nemzőjük közismert, nagy férfiú
Engem egy hadsereg nemzet
Pedig nem is volt akkor épp háború
És én csak azt teszem, amit szerencsém csillaga mond
Aki így született, legyen utcalány, és kapcarongy!
Ahogy rajzolni szoktak egy főúrilányt,
Bizony másképpen lépked és pillant, mint én...
De hát jó modort, hogy tanuljak
Hanyatt fekve, szénás szekér tetején
No hát jól nézz meg, nézz meg
Ha mondom, hisz láthatod
Izzadok, piszkos kis nőstény vagyok
Szemétdomb a szülőhazám,
és a temetőm az lesz, ha megcsúnyulok...
A sok gőztől nem látszik mennyire úri vagyok
Itt a markom: adj pénzt és a többit is megláthatod!
Te az égről meséltél, de mért kell az egekbe látnom
Ha egyszer, csak féreg vagyok
Sok ember volt, gonosz már hozzám
De ilyen gonosz, mint te, még egy se volt!
Talán elvennéd tőlem a sok mézes szóval
Hogy vasból vagyok, ez a természetem!
És lágyszívű kislánnyá tennél,
Ha szeretsz, nem bánhatsz ily' rosszul velem
Ó, hát hagyjad e sok fecsegést, Dulcinea csak volt
És ha bár mit is mondsz, csak Aldonza, a ringyó vagyok!
(Hjaj!)
Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.
Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén
Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.
A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából
Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel.
11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis
megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.
A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.
A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.
A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.
A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar.
Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország