Dús lombú fák között, egy tiszta vizű forrásnál
Beszélt meg randevút egy kisfiú egy kisleánnyal
Egy öreg, kérges törzsű fánál
A kisfiú a kislányt mindig várta
És ha eljött, ők nyárfából
És a képzelet szálából
Kis házat építettek, s kertjük is volt
S benne egy nyáron át boldogan éltek
Aztán egy őszi napon nem jött el a kisleány
A fiú várta őt még napokig, de mindhiába
Ott állt a forrás mellett árván
De akit várt, azt többé sosem látta
Úgy érezte, hogy ellopták
Kicsi kertjét és kis házát
Az őszi csendben egy sárga levél
És néhány könnycsepp a forrásba hullott
Az öreg fára és a forrásra még emlékszem
Ahol egy őszi napon gyerekszívem árván maradt
Azóta már a pár csepp könnyem
A tenger sós vizével összeolvadt
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik