


| Előadó: | Paudits Béla |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fred Ebb |
|
John Kander |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

[Konferanszié]
Willkommen, bienvenue, welcome
Fremde, etranger, stranger
Glüklich zu sehen, je suis enchante,
Szívesen látjuk, bleibe, reste, stay
Willkomen, bienvenue, vár rád,
Le Cabaret, The Cabaret, a Kabaré!
Mein Damen und Herren, Mesdames et Messieurs,
Ladies und Gentlemen! Guten Abend, Bon Soir, Good Evening!
Jó estét!
Wie geht's? Comment ca va? Do you feel good?
Jól érzik magukat? Je suis votre compere...
Én vagyok, az est konferanszié-ja!
Azt mondom:
Willkomen, Bienvenue, Vár Rád:
Le Cabaret, The Cabaret, a Kabaré!
Felejtsék el a gondjaikat,
Úgy-e sokszor csalódtak az életben? Fütyüljenek rá!
Nálunk az élet gyönyörű! ... A lányok gyönyörűek!... Még a zenekar is: Gyönyörű!.
Beautiful! (ha-ha-ha) (ho-ó-ó) (jujj!)
És most, bemutatom Önöknek a "Kabaré Görlök"-et!.(hjuj!)
Betty, Cristine, Mausie, Helga, Texas... Und Inge... Egytől-egyig szűzek! Bizony! Nem hisznek nekem? Hát, esküdni nem mernék rá..! De tessék, kérdezzék meg tőlük!
Odakinnt tél van, de idebennt, forróság! Minden este harcolnunk kell a lányokkal, hogy le ne vegyék a ruháikat! Úgyhogy maradjanak! Hátha, ma este elveszítjük a csatát! (ha-ha-ha)
[Kabaré Görlök - Lányok]
Azt mondják, Willkommen, Bienvenue, Will come...
Il Cabaret, The Cabaret, a Kabaré!
És, hogy a Hölgyeknek is jusson valami!
Hello Fiúk! (hepp,hepp,hepp)
Jaj, és most jönnek az erős fiúknak: "Box Boys Band"
(Hahrrr...)
[Kabaré Görlök - Lányok]
Bleibe, reste, stay!
[Mindenki]
Willkommen, bienvenue!
[Konferanszié]
Vár rád..!
[Mindenki]
Le Cabaret, The Cabaret
Azt mondjuk
Willkommen, bienvenue, welcome,
Fremde, etranger, stranger,
[Konferanszié]
Hello, stranger!
[Mindenki]
Gluklich zu sehen, je suis enchante,
[Konferanszié]
Enchante madam!
[Mindenki]
Szívesen látjuk, Bleibe, reste, stay,
Azt mondjuk:
Willkommen, bienvenue, welcome!
Fremde, etranger, stranger!
Glüklich zu sehen, je suis enchante
Happy, to see you, bleibe reste stay,
Azt mondjuk,
Willkommen, Bienvenue, Vár Rád,
Le Cabaret! The Cabaret! a Kabaré!



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos