dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kazal László: Kint sincs senki, bent sincs senki

Kazal László - Kint sincs senki, bent sincs senki

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kazal László
Album: Keressük!
Szövegírók: Zágon István
Zeneszerzők: Tardos Péter
Kiadó: Keressük!
Stílus: Kuplé
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3041 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kint sincs senki, bent sincs senki

Van gondos nő és fontos nő,
de van-e pontos nő?
Kit ötre várnak
és íme már jön is ötkor ő.
Úgy megsajnáltam egy fiút,
ott állt egy eszpresszó előtt,
s tán azt gondolta szegényke,
hol csüggedten, hol remélve,
míg várton várta a nőt.

Hogy kint sincs senki, bent sincs senki,
csak én vagyok magamban.
Alig élek, mert úgy félek,
mint kisgyerek koromban.
Oly rég várom már a párom,
s ezer szörnyű gyanúm van:
Jön vagy nem jön-e már,
mért nem telefonál,
és a végén hát mit csinál?
Sürgönyt írjak, mentőt hívjak,
töprenkedem remegve,
s már úgy érzem, hogy jobb lenne,
ha el lennék temetve.
Akkor jön ő kényelmesen
és azt mondja nevetve:
Szervusz, kis aranyos,
nem jött a villamos,
emiatt egy kicsit késtem.
Mért vagy oly ideges,
mondd, ugyan minek ez,
ne izgasd magad, szívem!

A jó ég tudja, mi lesz majd,
ha menyasszony lesz, és
pont ötkor van az úgynevezett
házasságkötés?
S fölszalagozva várja őt
az anyakönyvi hivatal,
hát pontos lesz-e most vajon
vagy vőlegénye így jajong,
és ismétlődik a dal:

Hogy kint sincs senki, bent sincs senki,
csak én vagyok magamban.
Alig élek, mert úgy félek,
mint kisgyerek koromban.
Oly rég várom már a párom,
s ezer szörnyű gyanúm van:
Jön vagy nem jön-e már,
mért nem telefonál,
és a végén hát mit csinál?
Sürgönyt írjak, mentőt hívjak,
töprenkedem remegve,
s már úgy érzem, hogy jobb lenne,
ha el lennék temetve.
Akkor jön ő kényelmesen
és azt mondja nevetve:
Szervusz, kis aranyos,
nem jött a villamos,
emiatt egy kicsit késtem.
Mért vagy oly ideges,
mondd, ugyan minek ez,
ne izgasd magad, szívem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 30. palóc búcsút és folkfesztivált rendezik meg Balassagyarmaton

Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.


A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.

 

A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.

 



A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".


Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.

 

Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.

 

Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.


A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem


Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.


A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.

 

Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.

 

A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.

 

Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.



Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére

 

A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.



 

A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.


Fotók: Palóc Búcsú Facebook

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás