Előadó: | Ankou |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kecskeméti Árpád Molnár Gyula Kecskeméti Csaba |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Megváltozott valami régen
A történetem másként élem
Kifogytam lassan az álmokból
Mit elképzeltem sosem volt
Néha vágyom hogy újra kezdjem
Egy új helyen másik néven
Itt hagynám a szürkeséget
Lehet nem jobb mégis éget
Van valami ami mindig vár
Új tavasz után forró nyár
A strandok a pia merész lány
Mindenre teszek ami belül bánt
Van valami ami mindig vár
Új tavasz után forró nyár
A strandok a pia merész lány
Mindenre teszek ami belül végtelenül bánt
Minden ami bánt
Gálakoncerttel ünnepli fennállásának 40. évfordulóját a 100 Tagú Cigányzenekar szombat este a Margitszigeti Szabadtéri Színházban, ahol a legendás együttes teljes létszámban színpadra lép majd.
Az esemény méltó összefoglalója lesz a zenekar eddigi, négy évtizedes pályafutásának, amely során a magyar cigányzene egyedi és magával ragadó hangzásvilága bejárta az egész világot.
A jubileumi koncert a zenekar legemlékezetesebb pillanatait eleveníti fel
Emellett új műsorszámok is felcsendülnek.
Az este vendége Fischl Mónika és Laki Péter lesz. A koncerten fellép Danyi Lőrinc Róbert elnök, prímás, Lendvai Csócsi József főprímás, Lendvai Ferenc koncertmester, Csík Gyula szólamvezető szólista, Toldi Edit prímás és a 100 Tagú Cigányzenekar tagjai.
Az együttes a megalakulása óta több mint ezer koncertet adott az ország legkisebb településének kultúrházától a világ számos híres koncertterméig.
A zenekar műsorában a hagyományos hangzásvilág ápolása és megőrzése mellett a modern világ zenei útkeresése is megtalálható. A társulat különleges és egyedi hangszerelésben megszólaltatott repertoárjával megpróbálja minél egyszerűbbé és érthetőbbé tenni az általa tolmácsolt műveket.
Fotók: 100 Tagú Cigányzenekar