


| Előadó: | Udvaros Dorottya |
|---|---|
| Album: | Majdnem valaki |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 3:23 |
| Szövegírók: |
Bereményi Géza |
|
Hrutka Róbert |
|
| Kiadó: | Tom-Tom Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Az ember felöltözik
Aztán meg levetkezik
Folyton csak festi magát
Aztán megtörli magát
Ül csak a tükör előtt
Feledve honnan is jött
Nem tudva mi a neve
Már azt se mi a neme
Nem hiszi el amit lát
Már csak a görcse szilárd
Fejében üres szavak
Némelyik beleragad
Annyira beleragad
Hogy aztán fájva szakad
És aztán úgy szalad el
Nem is emlékezel
És még ott van
Mi kínoz és folyton gyötör
Egyik óra
A másiktól megörököl
Ami kell,
S rögtön öl,
Ha ölni hagyják
Az az átkozott jó
Bizonytalanság
Csak ő a társad neked
A hátad mögött követ
Nyakadon ott a keze
Nem tudod cirógat-e
Vagy megfojtani akar
Kell ő, mert nem hogy zavar
Ő, aki egyedül kell
Sírsz neki:
Ne engedj el!
Ő veszi el, aki vagy
Szavakba beleragadj
Azt is ő intézi el
Nőből, hogy férfi leszel
Öregből, hogy fiatal
Azt se tudd, hogy mit akarj
Csak azért, hogy megfelelj
Magadat veszíted el
És még ott van
Mi kínoz és folyton gyötör
Egyik óra
A másiktól megörököl
Ami kell,
S rögtön öl,
Ha ölni hagyják
Az az átkozott jó
Bizonytalanság
Szerelmem vagy,
Ne hagyj el soha
Tiéd vagyok
Drága mostoha
Úgy kínozz,
Hogy ne hagyj el soha
Vérem lettél
Drága mostoha
És még ott van
Mi kínoz és folyton gyötör
Egyik óra
A másiktól megörököl
Ami kell,
S rögtön öl,
Ha ölni hagyják
Az az átkozott jó
Bizonytalanság
És még ott van
Mi kínoz és folyton gyötör
Egyik óra
A másiktól megörököl
Ami kell,
S rögtön öl,
Ha ölni hagyják
Az az átkozott jó
Bizonytalanság



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart