dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Orosz Nelly: Mindig voltak álmaink

Orosz Nelly - Mindig voltak álmaink

off off off off off
Duett
Előadó: Orosz Nelly
Album: Duett
Megjelenés: 2005
Hossz: 03:15
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2654 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mindig voltak álmaink

Újra el kell mondanom
Jó dolog, hogy itt vagyok
Mégis néha, azt gondolom
Hogy ez úgy ahogy van, én csak álmodom
Mindig voltak álmaink
Mindig voltak vágyaink
Élni így kell az életet
Mást az ember nem tehet
Mindig voltak tegnapok,
Mindig lesznek holnapok
Így fogadd el sorsodat
Hiszen úgy ahogy van, ez már így marad
Jót remélni nem lehet
Hogyha senki nem szeret
Társak nélkül bármi van
Úgysem élhetsz boldogan
Úgysem élhetsz boldogan!

Jót remélni nem lehet
Hogyha senki nem szeret
Társak nélkül bármi van
Úgysem élhetsz boldogan
Úgysem élhetsz boldogan!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kurtág György századik születésnapját fesztivállal és egész éves programsorozattal ünneplik 2026-ban

A Budapest Music Center szervezésében február 15. és 28. között megvalósuló fesztiválon nemzetközi sztárok és a hazai kortárszenei élet meghatározó előadói mutatják be a zeneszerző életművének keresztmetszetét Budapest legfontosabb klasszikus zenei koncerthelyszínein.




- A kormány biztosítja a Kurtág100 finanszírozását, hogy Kurtág György 100. születésnapját méltó programsorozattal ünnepeljük meg -  hangsúlyozta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter.

 

A rendezvénysorozat megvalósítását 342 millió forinttal támogatják.

 

Az egész éves ünnepségsorozat számos programmal, köztük filmbemutatóval várja a közönséget, többek között a Müpában és a Zeneakadémián, valamint Győrben, Szombathelyen, Pécsen és Szegeden.

 

- Kurtág György a legfiatalabb magyar művész, mert fiatal az, akinek van merészsége úgy meghaladni a hagyományok konvencióit, hogy nem megtagadja, hanem értékeit megőrizve újraépíti azokat - mondta fogalmazott Hankó Balázs.

 

A Müpában február 18-án lesz a premierje a Kurtág-töredékek című filmnek, Kurtág György születésnapján, február 19-én Víkingur Ólafsson és Várdai István közreműködésével, a Danubia Zenekar előadásában hallhatja a közönség az életmű sarokköveit. Másnap tartják 


a zeneszerző új operája, a Die Stechardin ősbemutatóját a Concerto Budapest előadásában.

 

- Nagy Dénes 2021 és 2025 között készült dokumentumfilmje Kurtág-töredékek gyönyörű és izgalmas portréfilm, amely közelebb hozza a nézőhöz Kurtág Györgyöt - fűzte hozzá Káel Csaba, a Müpa vezérigazgatója.

 

A Müpában tartott premiert pódiumbeszélgetés követi Víkingur Ólafsson, Pierre-Laurent Aimard, Benjamin Appl és Nagy Dénes részvételével.

 

Február 19-én Víkingur Ólafsson izlandi zongoraművész köszönti Kurtág Györgyöt, aki a Müpában az évad művésze, három koncertje lesz, és ezen a nagy ünnepen is fellép.


Kurtág György Fin de partie című egyfelvonásos operájának ősbemutatója a milánói Scalában volt, Amszterdamban is bemutatták, a Müpában pedig egyszerűsített változatban láthatta a közönség.

 

Most megszületett a Kurtág György kamaraoperája, a darab felesége, Kurtág Márta és az ő párbeszéde.

 

A Die Stechardin című opera régi szerelmi történetet elevenít fel, bemutatva az örök szerelmet. A Müpában fotókiállítás is lesz, ahol Felvégi Andrea Kurtág György portréiból válogatnak.


A Zeneakadémia programja a Kurtág100 kapcsán

 

A Zeneakadémián Kikucsi Hiromi (Hiromi Kikuchi) és Haki Ken (Ken Hakii) játssza a számukra írt két darabot a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával


ifj. Kurtág György az ünnepelttel közösen komponált művüket szólaltatja meg, Juliane Banse és Keller András pedig a Kafka-töredékekkel zárja a fesztivált.


A BMC kamaraestjein is neves művészek lépnek fel

 

A BMC koncerttermében tartott kamaraesteken olyan neves művészek lépnek fel, mint Pierre-Laurent Aimard, Benjamin Appl, Steven Isserlis, Csalog Gábor, Fejérvári Zoltán, Perényi Miklós, Rohmann Ditta, Várjon Dénes vagy a Kelemen Kvartett.

 

A koncertteremben szólalnak meg Kurtág legfontosabb vokális ciklusai is


Jőrös Andrea, Haja Zsolt és az UMZE Kamaraegyüttes műsorán az Ahmatova- és Pilinszky-dalok, míg a SWR Vokalensemble koncertjén a Csüggedés és keserűség dalai kapják a főszerepet.

 

A fesztivál koncertjein Kurtág György alkotásai mellett elhangzanak a hozzá közel álló nagy elődök – Johann Sebastian Bach, Franz Schubert, Robert Schumann, Ludwig van Beethoven, Bartók Béla és Ligeti György – darabjai is.


A zeneszerző műfajokon túlmutató hatásáról a Moment’s Notice Trió és a Modern Art Orchestra koncertje tanúskodik a Magyar Zene Házában.

 

A Zene Háza Hangdómjában Kurtág György rajzai különleges audiovizuális előadáson lépnek párbeszédre zenéjével.


A Kurtág-univerzum bemutatását a Kurtág-perspektívák című zenetörténeti konferencia és szimpózium, valamint a Zenetudományi Intézet gondozásában megvalósuló Jelek, játékok, üzenetek című kiállítás teszi teljessé.

 


 

Kiemelt kép: 100.kurtag.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás