Előadó: | Road |
---|---|
Album: | M.A.T.T. |
Megjelenés: | 2015 |
Hossz: | 4:31 |
Szövegírók: |
Molnár Máté (Road) |
Molnár Máté (Road) Szabó Erik Kádár Imre G.B.ZS. Goya |
|
Kiadó: | Edge Records/Hammer Music |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Túlzó kámfor illat kíséri lépted
hogyha itt vagy
Magamban voltam én is ezerszer
arra kérlek most az egyszer
Ne fordíts hátat ne válj köddé
váljon a maradásod ösztönné
A holnap úgyis a tükörképe lesz
a mának ha egyszer vége
Kár lenne érte…
Kár lenne…
Inkább fusson körbe-körbe
úgy szaladjon a nyelvét öltse
Játszó tenyér lelkem tartja
egy a folyó de két a partja
Az idő múlik közben fárad
kettőnknek fest ősz hajszálat
Addig kínoz legyen bárhol
aki itt van de mégis távol
Óó..saját magától
Útnak indul most a kétség
lámpafényt olt a vaksötétség hogy
Megtalálja haza érjen
álmok nélkül félig ébren
Azt az ajtót kulcs a zárban
amit nyit majd hogy végre párban
Ahogy régen késsel a kézben
fatörzsekbe szíveket véssen
..csak el ne késsen
Óó.. el ne késsen
Ne késsen!
Aki a két kezét fonná körém szüntelen
Aztán a fél szívét rakná elém csendesen
Annak én ugyanúgy félbe adnám cserébe
Végső válaszom
Te nekem én meg neked adom
Te nekem én neked
Te nekem én neked
Te vagy a jel
Lehet hogy nem hiszed el
akkor is az vagy aki égig emel
Úgy szorít mint aki nem is akar
Elereszteni engem egyhamar
Miközben úgy tűnik el mint a kámfor
Aki a két kezét fonná körém szüntelen,
Aztán a fél szívét rakná elém csendesen
Annak én ugyanúgy félbe adnám cserébe
Végső válaszom
Te nekem én meg neked adom
Neked adom
Neked
Merre indul mikor ébred
kérne tőlem más emléket
Szívem dobban szeme se rebben
hangosabban erősebben
Eggyé válás úgy akarnám
magamat benned veszni hagynám
De az orrom most se csalhat
megint túlzó a kámfor illat
..de addig itt vagy
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János