


| Előadó: | Bródy János |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bródy János |
|
Szörényi Szabolcs |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Felépült végül a házam, na jó
Kastélynak éppenség nem mondható
De kényelmes szék áll a tévé előtt
Vén vagyok, akár a Föld
Nem csábít engem a siker, a pénz
Az élethez nem kell más, csak egy kis ész
Az ember már elfárad harminc fölött
Vén vagyok, akár a Föld
És eljön majd a régen várt nap
Kézhez kapod a nyugdíjadat
Addig is vigyázok, ne érjen vád
Hogy véletlen kihűl az ágy
Ha mindenképp muszáj, hát dolgozgatok
De nem túl sokat, mert elfáradok
Lehajtok inkább egy jó üveg sört
Vén vagyok, akár a Föld
A jó élet titka a jó házasság
Törvényes asszonyom prímán bevált
Nem érdekelnek már kacér kis nők
Vén vagyok, akár a Föld
És eljön majd a régen várt nap
Kézhez kapod a nyugdíjadat
Addig is vigyázok, ne érjen vád
Hogy véletlen kihűl az ágy
Fejére állhat az egész világ
Játsszátok nélkülem a komédiát
Az én fejem lágya már régen benőtt
Vén vagyok, akár a Föld



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.