


| Előadó: | Bródy János |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bródy János |
|
Szörényi Levente |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Én kérem, mint ahogy mondják, amatőr vagyok
S látszólag csak kedveltetésből sportolgatok
A személyimben igazolt a munkaviszonyom
Mint válogatott kerettag, ezt nem tagadhatom
Az egyesületben sztár vagyok, bár fúrnak is sokan
A kapcsolataim védenek szociálisan
Az edzőm nekem nem parancsol, akár el is mehet
A győzelem után kezet fognak velem a nagy emberek
De ha nem kapom meg a beígért pénzt
Nagy balhét csapok
Ebbe egy-két sportvezető
már bele is bukhatott
Ha nem kapom meg a beígért pénzt
jól vigyázzatok,
mert attól kezdve valóban amatőr módon sportolok
Sportállásom jól fizet, de a lakás csak kétszobás
És négy hónapot késett az új autó-kiutalás
Csak azért mondom, mert hogy kaptam néhány ajánlatot
és a feltételek ott kedvezőbbek, mint itt, ahol vagyok
Hogy ma ez nálunk így szokás, az nem az én hibám
és ki lelkes amatőr, az vessen követ rám
De ha engem eltalál, még a többi megmarad
Egy játékos nem változtathat meg szabályokat!
De ha nem kapom meg a beígért pénzt...
Így hát magyar ifjak-lányok jól figyeljetek
Sportolni szép, érdemes csak észnél legyetek
Elmúlik a dicsőség, ha kiöregedtetek
Addig kell a vasat ütni, amíg még lehet
De ha nem kapom meg a beígért pénzt...



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.