


| Előadó: | KENNEL33 |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rap |
| Címkék: | Keressük! |

Én láttam mar dolgokat
Meg a kegyetlen sorsokat
Én láttam mar gyerekeket
Akik a kenyérért verekedtek. (x2)
Engem dobtak már a kutyáknak
De a kutyák ott nem bántottak
Mert ők ereztek a pit vérem
Mégis mit akarsz még testvérem?
Csak a halált látom ahogy felüti a fejét
Ahogy a kezébe katona fogja a nejét
Gyerekeket kéz nélkül focizni
Meg láttam már aki kész volt feladni.
Az erőt rég nem látom
Mert az sokaknak egy álom
Én meg azt mondom hogy ezért csinálom
Hogy csak utalnak majd ezert akkor soha meg nem bánom.
Megírom a dalokat, Kennel33
Az arra született hogy húzzon a szádon
Közben meg hozom a hitet
Akinek kell az majd fizet.
Én láttam mar dolgokat
Meg a kegyetlen sorsokat
Én láttam mar gyerekeket
Akik a kenyérért verekedtek. (x2)
Mr. nice guy, mr. bad boy
Mr. Busta, Mr. Real Shawn
Nem tor meg senki mar, hiába jön száz akadály.
Wesztergom az otthon lesz akkor is ha minden romokban all.
-Mind a Bushido Shindy Panamera flow-
Lattam mar sokat es turtem mar csendben
Aldoztam akkor is mikor nem volt mit ennem
Sokszor ereztem mar ugy en nem allor fel tobbet
De eros az en verem, ide hiaba tolteny
Mer huzom igat akkor is mikor mindenki fel
Es neki megyek barkinek ha az igazam a tet
Megtanultam, csak az a bator aki mindig belep
Megtanultam, az a fonok aki elteszi a zset.
A rapre teszem fel az eletem en de nem banom
Erre szulettunk a sirig kennel33.
En lattam mar dolgokat
Meg a kegyetlen sorsokat
En lattam mar gyerekeket
Akik a kenyerert verekedtek. (x2)
Mindig jon valami ami levisz
De en fent maradok, eros a hit
Csak azt mondom ami fontos lehet
Ami leveszi majd a terheket
En egy mas vilagba szulettem meg
Nekem fontosabb a csaladom mint barmi mas reg.
-Mert en lattam mar dolgokat, az elet mindennel fontosabb-
Lattam mar eleget de eleg is volt
Azt mondod hogy nem igy szuletik meg egy slager
Minden sorom az igazaknak szol aki az utcan nott fel
Aki elo jott a fold alol
Tudom a dolgom es meg is teszem mert nem letezik szamomra lehetetlen
Hiaba huzod, hiaba mondod en nem allok felre
Hiaba varod annyira, ez meg nem a vege
En lattam mar dolgokat
Meg a kegyetlen sorsokat
En lattam mar gyerekeket
Akik a kenyerert verekedtek. (x2)



Díjjal ismerte el a szerzők munkáját a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete.
Példakép kategóriában Hrutka Róbert, életmű kategóriában Németh Gábor, míg újító kategóriában az Akkezdet Phiai kapta a különleges beton plakettet.
A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete 250 tagot számlál, és sok ismert zenészt tud a soraiban.
Az egyesület alapvető feladata
Alakulása, azaz 2007 óta a könnyűzenei szerzők általános érdekképviselete, tagjainak érdekvédelme és érdekérvényesítése. A szervezet díjat alapított 2023-ban azzal a céllal, hogy a magas színvonalú alkotó és előadó-művészeti tevékenységeket elismerje és ösztönözze.
- A díj nem közvetlenül egy adott év teljesítményét, hanem az alkotó szakmára kifejtett hatását értékeli - fogalmazott Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke, aki a díjazottakat személyesen felkeresve adta át a különleges, vízcseppet és hullámokat ábrázoló beton plaketteket.
Példakép kategóriában az elismerést Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zenész és zeneszerző kapta.
Eddigi pályafutása során több mint 200 nagylemezen dolgozott, és közel ezer reklám - és filmzene megírására kérték fel. A díj átvételekor arról beszélt, kizártnak tartotta pályája elején, hogy valamikor példakép lehessen.
- Egyáltalán azt sem gondoltam, hogy zenész leszek. Gyerekkoromban elvesztettem a hallásomat, nem tudtam beszélni, hét éves koromig jártam a kórházakat. A doktor bácsi azt mondta, hogy majd megtanulok beszélni, a hallásom viszont már nem lesz jobb, legfeljebb nem leszek zenész. Ezek után a hangszer jelentette nekem azt a kaput, amit meg tudtam nyitni önmagam és mások felé is. Kiskamasz koromban eldöntöttem, hogy nekem ez lesz az életem – mondta el Hrutka Róbert.
- „hiszek abban, hogy pár jó hang is képes megváltoztatni a világot. A zene pont olyan, mint az élet: megírjuk, eljátsszuk, és nem marad utánunk semmi, csak a dal. Most ezt a dalt írjuk egész életünkben”.
- fogalmazott Hrutka.
Hrutka Róbert és Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke
Fotó: Bellon-Nagy Kata
Újító kategóriában a díjat az egyesület elnöksége az Akkezdet Phiainak ítélte oda, mint a budapesti underground hip-hop legfontosabb csapata.
A beton plakettet együtt vette át a három tag, azaz Saiid (Süveg Márk), Újonc (Závada Péter) és DJ. Frequent (Havas Patrik).
- Mindig is újdonságra törekedtünk, volt bennünk egy konvekciókkal szembeni lázadás – fogalmazott Závada Péter. - Underground akartunk maradni, de aztán nem jött, vagy nem teljesen jött össze.
Süveg Márk szerint manapság nehéz újat kitalálni, mert már minden meg lett írva. Az a fontos, hogy befelé, és csapat esetén egymásra kell figyelni, és nem visszaigazolást várni a social mediában. Havas Patrik úgy véli, mindenkinek önmagának kell maradnia ahhoz, hogy maradandót tudjon alkotni.
A SZERZŐK Egyesülete az életműdíjat Németh Gábor dobosnak, dalszerzőnek adományozta.
Németh Gábor
Fotó: Bellon-Nagy Kata
Játékát számtalan együttesből ismerheti a közönség, legyen az a Bikini, a Skorpió, a Beatrice, a P. Mobil vagy épp a róla elnevezett Németh Gábor Project.
- Aki valamikor elkezdte a zenélést és komolyan gondolta, annak nincs vége soha, maximum a föld alatt
– mondta el Németh Gábor a példakép díj átvételekor.
- Eredetileg csellózni tanultam, és 8 év után váltottam át a dobra. A célom az lett, hogy a legjobb dobos legyek, rengeteget gyakoroltam. Millió zenekarban játszottam, és a pályafutásom csodálatos ilyen szempontból is.
Videók a három díjátadásról
Kiemelt kép: Akkedet Phiai/Bellon-Nagy Kata