
| Előadó: | Animal Cannibals |
|---|---|
| Album: | QR-KÓD |
| Megjelenés: | 2014 |
| Hossz: | 3:20 |
| Szövegírók: |
Dósa Richárd Koller László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Magneoton |
| Stílus: | Pop Rap |
| Címkék: | Keressük! |

(4x) Bulizunk amíg csak bírjuk szusszal
Ricsipí:
Ipiapacs elő a cuccal, csöcs guruljunk hússzal
Jipijáé, ezek nyerő lapok, száguldok.
Nyomjuk ipariba csontkeményen, egy fotó, új a profilképem
A piroson át, de csak óvatosba, a csíkos ló meg a zebra.
Rápakolok, kakaó dupla felejtős itt a kuplung ma
Meg a faklumpa, meg az AC pumpa,
Egy a fontos, a fejforma, ilyet nem veszel a fejboltba,
Úgy kopog a búrám, mint a dzsessz konga.
(2x) Refrén.:
Ha gurul a verda az tetszik, ha nem gurul a csaj majd fekszik,
Ha legurul párka az ferdít, ha begurul a kidobó exit.
Qka MC:
Én ha begurulok azt is csak verdával
De mi a nevemet karcolod be cerkával
Még mára pár órára, ez az ábra
Aztán Crousin a cousinnal az éjszakába
Pörgősbe nyomatom az életet, néha
Már sűrített levegőt lélegzek
Mert az élvezetekre se sok idő marad
Egy gigával töltöm le a poharamat.
Alap, hogy mindenki flashel rám,
Nekem nem túl nyomás este négy-öt bár
Max elgurul a gyógyszer és kigurul a rím
Na ki a guru itt akit éltet a team.
Persze, hogy én a partypilóta
Nézd, ahogy rázom az ivóba
A csajok karmolják amikor riszálom,
Úgyhogy csinálom, csinálom, csinálom.
(4x) Bulizunk amíg csak bírjuk szusszal
(2x) Refrén
Közösen.:
Ez itt egy verseny, akár élet, mint az első sejtem
Meg is nyert azóta minden percben,
Lüktet bennem, hogy megszerezzem, ami elérhetetlen,
Semmi redva, csillog a műszer, ég a pilács, játszom a tűzzel
Kajak a moci, atomra pimbelt,
Na ezzel leszek én ismert.
Zene...
(2x) Refrén
(4x) Bulizunk amíg csak bírjuk szusszal
(2x) Refrén



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo