Előadó: | Ocho Macho |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szalai Márton Kirchknopf Gergő Csík Andor Mersics György Mórocz András Keresztesi Krisztián Szebényi Dániel Kálmán Bérczes Ádám Gotthárd Mihály |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az első percnél még lehet, hogy jó,
a másodiknál bizakodó,
a harmadikban te vagy a sztár,
a negyedikben ne kiabálj,
az ötödikbe' csak osztod az észt,
a hatodikban jobb, ha lelépsz
a hetedikben te jössz a sorban,
térdelj csak le, mert összeroppansz.
Az első percnél írhatsz még bármit,
a másodiknál úgy fáj, hogy ordít,
a harmadikban nélküled nem megy,
a negyedikben fegyver a fejhez,
az ötödikben hívj meg egy sztárt,
a hatodikban remeg a láb,
a hetedikben te jössz a sorban,
térdelj csak le, mert összeroppansz.
(4x)
Mindenki valakié!
Hét perc a hatalomért!
Az első percben fizetsz, ha kell,
a másodikban árat emelsz,
a harmadikba' hívnak jövőre,
a negyedikben tolod előre,
az ötödiknél vissza lépsz egyet,
a hatodikban kihagysz egy évet,
a hetedikben te jössz a sorban,
térdelj csak le, mert összeroppansz.
(4x)
Mindenki valakié!
Hét perc a hatalomért!
Dalban mondja el címmel zenés tárlatvezetésekkel várják a látogatókat a Hagyományok Háza Folk Fashion - Divat a folklór című kiállításán.
A programon híres énekesnők személyes történeteikkel és dalaikkal avatják be a közönséget a magyar népművészet világába.
A Folk Fashion - Divat a folklór című kiállításon július 5-én Sebestyén Márta énekel a látogatóknak és a kiállított ruhájának történetét is elmeséli, melyet II. Erzsébet angol királynő előtt 1999-ben viselt.
Ezt követően július 28. és augusztus 19. között az intézmény zárva tart. A sorozat a szünet után folytatódik.
A következő vendég Herczku Ágnes lesz, aki szintén saját népművészeti tapasztalatain keresztül vezeti végig a látogatókat a gyűjteményen, időnként dalra fakadva.
A programsorozatot a Múzeumok Éjszakáján bemutatott, rendhagyó tárlatvezetési forma sikerén felbátorodva hirdette meg a Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum.
Júniusban a Rotschild Klára megmondja című eseményen Sipos Vera színésznő alakította a magyar divattörténet meghatározó alakját, és színészi játékkal és dramatizált jelenetekkel gazdagította a tárlatvezetést.
A zenés tárlatvezetéseken a néprajzi gyűjteményhez és egyéb kiállítási darabokhoz kapcsolódóan autentikus népdalok vagy egyéb énekek hangzanak el, amelyeket élő előadásban tolmácsolnak a meghívott előadók.
A programsorozat célja, hogy a látogatók zenei élményen keresztül kerüljenek közelebb a tárgyi és szellemi örökséghez.
- Ez a formátum nemcsak a kiállított tárgyakat mutatja be, hanem érzelmi és zenei szinten is megszólítja a látogatót. A dalok révén személyesebb kapcsolat jöhet létre a néphagyománnyal -fogalmazott Czingel Szilvia, a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum vezetőke.
Bővebb információ a programsorozatról itt.
Fotók: Hagyományok Háza