dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Chrome Rt: Ne szólj rám

Chrome Rt - Ne szólj rám

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 2, összesen 3244 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ne szólj rám

Van aki él, és van aki fél
olyan is van aki félve remél
csak működik,
mint egy csavar a gépezetben

Van aki lát, és van aki nem
Elégedett nem lesz sosem
de leugat bárkit
és a szeme sem rebben

Mért legyek én ilyen
én nem állok be a sorban sosem
nem leszek egyel több csavar
ebben az életnek nevezett gépezetben

Inkább üvöltöm, fogadjon el a világ
amilyennek lát ne szólj rám,
ha mind a két végén
égetem a gyertyát

Van aki megy és van aki jön
olyan is van kinek az az öröm
aki elbukik aki nem bólogat ha kéne

van az az arc és van az a kép
aki máshogy hirdeti az igét
mindig más színűre festi a szívét

Mért legyek én ilyen
én nem állok be a sorban sosem
nem leszek egyel több csavar
ebben az életnek nevezett gépezetben

Inkább üvöltöm, fogadjon el a világ
amilyennek lát ne szólj rám,
ha mind a két végén
égetem a gyertyát

Ne szólj rám ha égetem
ebben a testben az életem
a démonjaimtól nem szabad félnem

Inkább üvöltöm, fogadjon el a világ
amilyennek lát ne szólj rám,
ha mind a két végén
mind a két végén

Inkább üvöltöm, fogadjon el a világ
amilyennek lát ne szólj rám,
ha mind a két végén
égetem

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás