Előadó: | Chrome Rt |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dobi Bálint |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem hittem volna el
ha nem történik velem
hogy valahol a világban
van egy másik életem
aki olyan mint én
csak másként él
de a szemében
ugyanaz a tűz ég
Nem kell most meg szólalnom
Mégis mindent tisztán ért
nem kérdez mégis tudja
befejezné ha elkezdeném
Mert olyan mint én
csak másképp él
de a szemében
ugyanaz a tűz ég
Más testben létezünk
de a sorsunkon
ugyanaz a lánc ami össze köt
amíg élünk és ez mindent megmagyaráz
Más testben létezünk
de a sorsunkon
ugyanaz a lánc ami össze köt
amíg élünk amíg így marad
soha nem kell
senkitől, semmitől sem félnünk.
És köszönet érte az égnek
hogy az utamba küldött téged
egy a hétmilliárdból
aki engem megértett
Más testben létezünk
de a sorsunkon
ugyanaz a lánc ami össze köt
amíg élünk és ez mindent megmagyaráz
Más testben létezünk
de a sorsunkon
ugyanaz a lánc ami össze köt
amíg élünk és ez mindent megmagyaráz
Más testben létezünk
de a sorsunkon
ugyanaz a lánc ami össze köt
amíg élünk amíg így marad
soha nem kell
senkitől, semmitől sem félnünk.
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a