


| Előadó: | Erdős Virág |
|---|---|
| Album: | Énekelt versek |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Erdős Virág |
|
Kirschner Péter Erdős Virág |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | versmegzenésítés |
| Címkék: | Keressük! |

tessék ez itt egy kis szuvenír
neked is nekem is emlékül
lázad az ember de egyszer csak
hirtelen mindennel megbékül
tessék ez itt egy kis szuvenír
jobb mint a jó dolgok zöme és
több mint a semmi de naná hogy
kevesebb is mint egy ölelés
tessék ez itt egy kis szuvenír
kilóra se sok az igaz
nincs minden kérdésre válasz de
van minden bánatra vigasz
tessék ez itt egy kis szuvenír
nem nagy szám azt mondják… lehet
kit izgat ha közben — figyeled? —
bele van írva hogy NEKED


Az Anna and the Barbies új dallal zárja az évet: a Még egy kedd egy intenzív, társadalomkritikus dal, amely december 12-én a Dürer Kert színpadán is felcsendül majd.
Az Anna and the Barbies ismét erős üzenettel jelentkezik: Még egy kedd című friss szerzeményük a modern élet ritmusát és az emberi kiégést fogalmazza újra ironikus és sűrű, rapszerű előadásban.
Anna and the Barbies-dalszövegek itt.
Pásztor Anna így mesélt a dalról: „Az emberek ideologizálják a hétvégéket, hibernálnak vasárnap, a hétfőket csukott szemmel szenvedik végig, és talán szerdától, térden csúszva, de ébredezik bennünk remény. Mi írtunk a keddekről egy dalt, ami érdekes módon egy kicsit az emberiség mostani állapotát is leírja: a senki földje, ahol egyszer csak egy kedden rádöbbensz, hogy hajótöröttként egyedül maradtál.” A dal egy nyers, ironikus manifesztum, amelyben a ritmus és az önirónia kerül középpontba.
A videoklipet Vadas Géza rendezte, aki így emlékszik a közös munkára:
„Anna futógépes vízióval keresett meg. Amint meghallottam az alapötletet, tudtam, hogy működni fog. A helyszínen formáltuk véglegesre – letisztult, mégis erős lett, pont, ami a dalhoz kell.”
A Még egy keddet – a régi kedvencekkel együtt – élőben is hallhatja a közönség december 12-én a Dürer Kertben.
Fotó: Anna and the Barbies