Előadó: | Dorothy |
---|---|
Album: | Jobb, ha hozzászoksz! |
Megjelenés: | 2015 |
Hossz: | 3:45 |
Szövegírók: |
Vargáné Ivanova Anna |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Edge Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Üres hétköznapok,
Olcsó éjszakák.
Egymást váltják fel a megfakult csodák.
Megszokással járó fáradt érintés,
Szertefoszlott már a régi érzés.
Elég most egy pár szó,
S az erőtlennek látszó,
Egyetlen szikrából lesz tűz a végén!
Nem lehet, hogy minden ember idegen,
Nem verhet minden szív ennyire hidegen.
Nem látunk senki mást már magunkon kívül,
Itt vagyunk mi és azt adjuk hírül:
Elég most egy pár szó,
S az erőtlennek látszó,
Érintésből majd egy új világ épül!
Érzem, hogy hallod a hangom!
Érzem, hogy értesz minden szót!
Érintsd meg lassan az arcom,
Lásd meg a hozzád hasonlót!
Ébreszd fel alvó lelked,
Véred legyen legyen édes vizű folyó!
És ha minden így él benned,
Akkor leszel hozzám hasonló.
Nem vagyok más tollával írott költemény,
Sem istenségnek látszó csalfa vak remény.
Nem vagyok eldobható, ócska játékszer,
Innentől kezdve rám mindig emlékszel!
Elég most egy pár szó,
S az erőtlennek látszó,
Pillanatból majd az égig érsz el!
Mondd, kié lesz a világ,
Ha az ember megfordulni nem mer?
Magadban keresd majd a hibát, az imát,
De ha eltorzul a kép,
Kell egy jel!
Leszek én a jel,
Megtöröm a csendet,
Hogy ezt is hallják!
Leszek én a jel,
Megtöröm a csendet,
Hogy azt is lássák!
Érzem, hogy hallod a hangom!
Érzem, hogy értesz minden szót!
Érintsd meg lassan az arcom,
Lásd meg a hozzád hasonlót!
Ébreszd fel alvó lelked,
Véred legyen legyen édes vizű folyó!
És ha minden így él benned,
Akkor leszel hozzám hasonló.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes