dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Szabad Európa Rádió: Egy kicsit még

Szabad Európa Rádió - Egy kicsit még

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Szabad Európa Rádió
Album: Keressük!
Szövegírók: Takács Bence
Magyar Krisztián
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4562 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Egy kicsit még

Már csak tíz perc az indulásig
És tíz méter az állomásig
Elmegyek és Te itt maradsz
Bánatodra nincs vigasz
Még, egy kicsit még

Arra kérlek, hogy maradj egy kicsit még
Belőled a sok is nekem túl kevés

Már csak öt perc az indulásig
Elmegyek, de jön egy másik
Nap melyen magadra maradsz
Bánatodra nincs vigasz
Még, egy kicsit még

Arra kérlek, hogy maradj egy kicsit még
Belőled a sok is nekem túl kevés

És most egyedül egy hideg szobában
Semmit sem értek egy idegen világban
Kiszállnék, de valami fogva tart
Nem tudom elengedni ezt a kart
Mert ez a világ hosszú és láthatatlan karja
Én vissza mennék Veled lennék, de Ő nem akarja
Azt se hagyja, hogy egy kicsit még
Azt hazudja ennyi elég
De belőled a sok is nekem túl kevés
Belőled a sok is nekem túl kevés

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás