Előadó: | Sárosi Katalin |
---|---|
Album: | Eljött az éjfél |
Megjelenés: | 1961 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
G. Dénes György (Zsüti) |
Heczkó László |
|
Kiadó: | Qualiton |
Stílus: | Csa-csa-csa |
Címkék: | Keressük! |
(Du-du-du, á-á-á,...)
Du-du-du dúdolom én
ezt a halk szavú dalt örökké,
amíg dúdolom én,
ez a dal, ez a szív az övé.
Közben elfeledem,
ami fáj, hogy ő már nem enyém.
Nekem nincs egyebem, csak a zeném.
Közben álmodom én,
du-du-du, ezt a lágy muzsikát.
Újra képzelem én, hogy enyém,
újra ő ölel át,
és úgy érzem én, hogy ő mellettem áll,
és a dalból az ő mosolya száll.
Oly gyönyörű volt
az a hold, az a nyár,
a mennyei perc,
mikor ajkamra ajka hajolt.
Egy lüktető dalt muzsikált
künn a gitár, s ez a dal
a mi szerelmünk dallama volt.
Du-du-du dúdolom én
ezt a halk szavú dalt örökké,
amíg dúdolom én,
ez a dal, ez a szív az övé.
Közben elfeledem,
ami fáj, hogy ő már nem enyém.
Nekem nincs már egyebem, csak a zeném.
Lá-lá-lá,...
Oly gyönyörű volt
az a hold, az a nyár,
a mennyei perc,
mikor ajkamra ajka hajolt.
Egy lüktető dalt muzsikált
künn a gitár, s ez a dal
a mi szerelmünk dallama volt.
Du-du-du dúdolom én
ezt a halk szavú dalt örökké,
amíg dúdolom én,
ez a dal, ez a szív az övé.
Közben elfeledem,
ami fáj, hogy ő már nem enyém.
Nekem nincs már egyebem, csak a zeném.
A Guns N’ Roses a történelem egyik legmeghatározóbb rockzenekara, akik nemcsak előkelő helyet tudhatnak maguknak számos „leg” listán, de dalaikat több generáció fújja a mai napig, egy Guns N’ Roses koncert mindig kiemelt eseménynek számít.
Legutóbbi budapesti koncertjükre egy nap alatt elkelt az összes jegy, most pedig pár nap múlva ismét berobog a Nightrain a Puskás Arénába, hogy július 15-én egy gigászi, több, mint háromórás show-val töltsék meg a stadiont. Előttük a közönséget nem kisebb név, mint a Public Enemy melegíti majd be.
A Guns N’ Roses a popkultúra szerves részévé vált, már debütáló lemezükkel, az Appetite for Destructionnel beírták magukat a történelemkönyvekbe, az album ugyanis minden idők legkelendőbb debütáló, illetve minden idők 11. legtöbbet eladott amerikai albumává vált.
Olyan klasszikus, mindenki számára ismert slágerek szerepeltek ezen a lemezen, mint a Welcome to the Jungle, a Paradise City vagy éppen a Sweet Child o’ Mine. Harmadik és negyedik albumukat egy merész húzásként egyszerre adták ki, a Use Your Illusion I és a Use Your Illusion II első és második helyet zsebelt be a Billboard 200-as listáján és 35 millió kelt el belőlük világszerte.
Az egyik legszebb rockballada, a November Rain is az Illusions albumukon kapott helyett, amely nemcsak a zenetévék egyik legjátszottabb darabja volt, de YouTube-on is több, mint két milliárdszor játszották le.
A zenekar újraegyesülését követő, Not in This Lifetime… turné koncertjein összesen közel öt és fél millió rajongó tombolt, amellyel a banda dobogós lett minden idők legnagobb bevételt hozó koncertkörútjai listáján.
A Guns N’ Roses azonban nem áll meg és idén a Because What You Want & What You Get Are Two Completely Different Things turnéjával indult útnak. A 43 állomásos turné 35 országot és 3 kontinenst érint, köztük Magyarországot is, így nagysikerű, seperc alatt teltházas, 2023-as koncertjük után július 15-én visszatérnek a Puskás Arénába egy hatalmas show-ra új dobosuk, Isaac Carpenter társaságában. A zenekar előtt ráadásul a legendás hip-hop formáció, a Public Enemy játszik, akik utoljára 2003-ban léptek fel Budapesten, így bőven van mit bepótolniuk.
Ezt a lenyűgöző koncertet VIP körülmények között is átélheted
A Hospitality VIP csomagok tartalma változó, azonban mindegyik csomag tartalmazza a külön bejáraton történő belépést a stadionba, a fedett lelátón, párnázott székekre szóló jegyeket és egy welcome drinket, de légkondicionált különteremben lévő büfészolgáltatás és külön parkolóhely is része lehet a kiválasztott VIP csomagnak.
Amennyiben ilyen exkluzív koncertélményre vágysz, és még amúgy is jegyet kellene venned a bulira, most kihasználhatsz egy remek ajánlatot, ugyanis a Live Nation július 8. és 12. között mindegyik Hospitality VIP csomagra 25%-os kedvezményt hirdet a készlet erejéig, így rögtön az első csomag most a sima, színpadközeli ülőjegyek árában elérhető lesz, azonban VIP élményt nyújtva.
További információ a csomagokról és árakról a hospitality-vip-csomagok oldalon.