


| Előadó: | Vadvágány |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lukács Adrián |
|
Hegedüs Tamás Lukács Adrián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Popp-Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Messze valahol távol
Utazom egy vonaton
Szememmel a kies tájon
A végtelent kutatom
Az üvegre tekintve
Magamat bámulom
Látom már mindenkit
Megöl az unalom
Törjük meg a csendet
A leszállás még várhat
Borítsunk szét mindent
Zengjen hát a járat
Ref.: 2x
Bármerre sodor engem az élet
Őrült vagyok s őrülten élek
Őrült ez a világ s ki benne jár
Ha tudod, mit akarsz, a sorsod megtalál
Fekszek egy koszlott ülésen
De nem hagy egy kósza gondolat
Miért ilyen csendes
Ez a száguldó vonat
Kellene egy kis őrület
Ma nem kell leszállnom
Ha soha nem érünk haza
Most már azt se bánom
Törjük meg a csendet
A leszállás még várhat
Borítsunk szét mindent
Zengjen hát a járat
Ref.: 2x + 2x
Bármerre sodor engem az élet
Őrült vagyok s őrülten élek
Őrült ez a világ s ki benne jár
Ha tudod, mit akarsz, a sorsod megtalál


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.