


| Előadó: | Young G |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rap.1. YOUNG G
Egy padon ülve, jött az a Gondolat
Hogyan tegyem a fejembe rendbe a dolgokat
Nos, hogyan oldjam meg a gondokat
Most, úgy érzem eljött az a pillanat
Hogy én máskép lássak mindent, mi az mi fontos
Az iponod a pénz, pedig a lelked közben rongyos
Azt hiszed élsz, most még semmitől sem félsz
Mert a boldogságod kulcsa lett a face!...de meddig?!
Az élet véges hát nem egy tálca krémes
Eddig azt hittem az Isten, csak egyedül rám mérges
Ez mind téves, mindent én láttam máskép
A szeretet a kulcs és eltűnik minden árnyék, de várj még
Hiszen az élet gyorsan halad
Te mindent helyre tehetsz ha utol éred magad
Még nem késő, a saját szobrodat faragod
Addig tedd míg nálad a véső
Reff. 1 .Burai Kriszián
Én már nyitott szemmel járok
Megélek minden álmot
Felébredt a lelkem, az élet a szerelmem
Egyé kell hát válnunk, az érzés szárnyán szállnunk
Engedd h felkapjon a szél, hisz mindig van remény
Rap.2. Da Real
Csendben letépek egy virágot
Minden sorommal siratom a világot
Azt érzem, egyre jobban torzul
Nem támad szemtől szemben, csak is orvul
És aki pórul jár, az te vagy egyedül
Mert itt csorbul a büszkeség a lelked szeretetért koldul
Hát akkor szeress, h szeretve legyél, a világ túl kemény
Na mindegy, csak nevess
Mert ez a gyógyír, ne legyél mártír
Túl sok az energia vámpír
Lassan már elfelejtem milyen hogy ha szeretnek
Ezért én sokszor vissza változnék gyereknek
Reff. 2 .Burai Kriszián
Én már nyitott szemmel járok
Megélek minden álmot
Felébredt a lelkem, az élet a szerelmem
Egyé kell hát válnunk, az érzés szárnyán szállnunk
Engedd h felkapjon a szél, hisz mindig van remény
Verse:Burai Krisztián
Na gyere nézz fel az égre
Velem szállj a messzeségbe
Hogy megtalálj magad végre
Na de nem kell tenned mást
Csak a szíveddel kell lás
És meg nyillik majd, neked a világ!
Rap.3.YOUNG G
Én senki másra, egyedül csak is magamra haragszom
A gondjaimat ezentúl egy szögre felakasztom
Kik barátaim voltak, mind ellenségeim lettek
Sokat bánkódtam, de még is köszönöm ezt nektek
Hogy kinyillott a világ és már tisztán látok mindent
Amihez eddig ragaszkodtam, most megváltozott itt bent
Nem vagyok olyan kemény, ellenben maradok szerény
Mert utoljára hal meg a remény, ez a fő erény
Reff. 3 . (2x)Burai Kriszián
Én már nyitott szemmel járok
Megélek minden álmot
Felébredt a lelkem, az élet a szerelmem
Egyé kell hát válnunk, az érzés szárnyán szállnunk
Engedd h felkapjon a szél, hisz mindig van remény



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo