


| Előadó: | Kincsem (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Héj, a szemem ravaszon néz
megláttam én benne a pénzt
most az árát jól le húzom
holnapután felturbózom
két napig csak dédelgetem
szőrét zsírral átfényezem
Refr.
Sovány gebét átformázva
lovét teszek a bukszámba
abból is majd lovat veszek
kupec vótam az is leszek
Ebből él az én családom
a sok lóvét nem sajnálom
abból is majd lovat veszek
kupec vótam az is leszek
Há kicsalom majd én a lovat
istállómba kísérem át
aztán meg abrakjába mákot teszek
ettől aztán jobban mehet a patájára
lakkot rakok hogyha nincsen akkor lopok
Tudjuk mi a csínját-bínját
hogyan vágjuk át a gazdát
ha nem sikerül elpasszolni
cserébe majd lesz egy póni
tombolán majd tovább adom
jobb lovam lesz most fogadok
Refr. (2x)


A Pogány Induló: Vajon mit mondana anya című négyrészes dokusorozat novemberben debütál az HBO Maxon. A hazai premier kicsit korábban, a II. Budapest International Film Festivalon volt.
Egy szegedi tinédzser néhány hónap alatt berobban az interneten
Egy kollégiumi szobából indul minden: Marci Pogány Induló néven kezd rappelni, és szokatlanul mély hangja, valamint intelligens szövegei hamar utat törnek maguknak.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Zenei karrierje azonban nehezen egyeztethető össze az iskolával, így hamarosan Budapesten találja magát. Küzdelmeit őszinte és mély szövegekbe önti, amelyek villámgyorsan növelik Z-generációs rajongótáborát. Ma már tízezrek járnak a koncertjeire, dalait pedig milliók hallgatják.
A sikerek mellett azonban magánéleti és közéleti kihívásokkal is szembe kell néznie, amelyek komoly fizikai és mentális terhet rónak rá.
Marci elképesztő tempót diktál, de vajon tudja végig tartani?
A négy részes sorozat egy felnövés történet, karrierút és korlenyomat is egyben, amit Tóth Olivér Márk, Hégető Honorka-díjas újságíró rendez, az HBO és a The Speak Easy Project támogatásával.
Fotó: Pogány Induló hivatalos/Kerekes Balázs
A hazai közönség már októberben ízelítőt kaphatott a sorozatból
A II. Budapest International Film Festival keretében levetítették az első két epizódot.
- Idén fontos újítás, hogy több hazai alkotás is szerepel majd a programunkban, ráadásul egy számunkra is teljesen új formátumot, az HBO Max-szal közösen egy hazai sorozatpremiert is bemutatunk október 25. és november 2. között a BIFF-en - fogalmazott a vetítés kapcsán a fesztivál igazgatója, Horváth Kristóf a premiert megelőzően.
Forrás: HBO