


| Előadó: | URH |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Menyhárt Jenő |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rúzsos cigarettavégek, lila mosolyok,
Kihűlt emlékképek, vibráló neonok,
Az agyam forog, a testem forog, minden forog,
Lágy hangok ringatnak, halk pofonok.
Semmit se adhattál, semmit se kérhettem,
Ebben az életben semmi se véletlen,
Túl sok az idő, megtörtént velünk,
Hát kellett ez nekünk? Hát kellett ez nekünk?
Én férfi vagyok,én férfi vagyok
Soha nem sírok,nem tudhatod
Az igazi szerelemben nem hiszek
A mocskos szerelem nem éri meg
Legyél most annyi amennyi kell,
A romlottságod nem érdekel,
Kórokozók a vérképben
Nem vagyunk a térképen
Semmit se adhattál, semmit se kérhettem,
Ebben az életben semmi se véletlen,
Túl sok az idő, megtörtént velünk,
Hát kellett ez nekünk? Hát kellett ez nekünk?(2×)
Tapogatlak a homályban
Nem bízhatunk a csodákban
Izgass fel és élvezz velem
Nyugtass meg és végezz velem



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart