Előadó: | Brigád |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szakonyi Balázs |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem tudsz rávenni, hogy úgy lássam én (nem)
A dolgokat ahogy te szeretnéd
Nem érint meg, sem tanács, se vélemény
Megváltoztatnál, ha tehetnéd
Mutasd meg, magyarázd el, hogy mitől lenne jobb, ahogy te az életet gondolod
Mert ha pozitívan gondolkodsz, és optimistán élsz, lehet, hogy csak magadat ámítod
Értsd meg, hogy semmi sem lesz jobb
Csak a félelem, vagy a fájdalom nagyobb
Értsd meg, a világban ez van
Az élet szenvedés csak untalan
Depresszió
Fejest a sötétségbe
Ugorjunk kéz a kézbe
Ne érjen minket többé napsugár
Zuhanjunk a mélységbe
Megtörve és kiégve
Úgysem kerülhetjük el ami ránk vár
Léptem bizonytalan
Gondolatom gyáva
Én nem verhetek életet
A haldokló világba
Lelkemet zsarolják
Nap mint nap koldusok
Agyamat mossák
Cím nélküli doktorok
Törvényekkel hajtanak
A törvénytelenségbe
Nem találom a helyem
Sem idõben se térbe
Keresem a választ
A kopott falakon
A rég lecsengett szavakon
A nappalban az éjszakában
Kutasd fel, keresd meg az élet értelmét ebben a világban, ami egy nagy rakás szemét
Mert ha elhiszel mindent amit látsz, elvesztél már rég te csaló, lelketlen emberiség
Értsd meg, hogy semmi sem lesz jobb
Csak a félelem, vagy a fájdalom nagyobb
Értsd meg, a világban ez van
Az élet szenvedés csak untalan
Depresszió
Ref2X:
Fejest a sötétségbe
Ugorjunk kéz a kézbe
Ne érjen minket többé napsugár
Zuhanjunk a mélységbe
Megtörve és kiégve
Úgysem kerülhetjük el ami ránk vár
A szenzációs színpadi jelenlétéről híres és hiphoppal teljes szabadsággal operáló Sisi duplán ünnepel idén: megérkezett ugyanis új, ‘Mixát’ című remix EP-je, miközben óriási gőzerővel készül a szeptemberi Parkra. A meglepetésszerűen droppoló kiadványt WaTával értelmezte újra az előadó, sőt még a Slow Village dj-producere, DJ One-Ab is csatlakozott egy szám erejéig.
Sisi szeptember 12-én, IV. Házibulifless: UNIVERZÁLIS B4LHÉ címszóval nemcsak a színpadot, de a valóságot is megbillenti. A világot jelentő deszkákra született tehetség missziója, hogy női rapperként zászlóvivője legyen azoknak, akik nem ragadnak meg egy műfajnál, sőt igazából a hiphop, a drum and bass és a rock mindenféle vállfajára szívesen gondolnak. Ezt hívja nemes egyszerűséggel „Házibuliflessnek”, mely egy semmihez se fogható eseménysorozattá nőtte ki magát. A parkos negyedik etapra a rajongók szó szerint megindították a lavinát – úgy fogynak a jegyek, mint a füst a backstage-ben. (vendég: Mikee Mykanic & FIGURA)
Ennek örömére Sisi a generáció egyik legtehetségesebb producerével, azaz WaTával radikálisan újraértelmeztek négy dalt („BLAHA”, „Álmok”, „Anya Mondd Meg” és a „Kezeket fel”). A ‘Mixát’ című EP ezért is nehezen nevezhető egyszerű remixgyűjteménynek. A drum and bass, hiphop, és rock műfajok közötti szabad átjárás jellemzi az anyagot, amelyben vendégként olyan nevek is feltűnnek, mint a tavalyi nagysláger producere, Hundred Sins, valamint a legendás DJ One-Ab, aki a “Régisulis Kezeket Fel” című tételben erősíti a brigádot.
Sisi az EP-ről megosztotta saját gondolatait dalról-dalra
Böhöm Blaha
„A Blahához alapból nagyon kedves emlékek fűznek, tisztán emlékszem a felvétel pillanataira, pont ezért szerettük volna új köntösben is hallani. Nekem kicsit krúzolgatós, mászkálós feelingje lett, lehet benne hallani a várost, de mégis teljesen új hangzásvilágot kapott.”
Bólogatós Anya Mondd Meg
„Az Anya Mondd Meg szentimentálisabb hangulatú, zongorás formában látott újra napvilágot. A többi remixhez hasonlóan, koncert utáni órákhoz tökéletes társ.”
Varacskos Álmok
„Szerintem magáért beszél az újragondolás. Imádom az eredetit is, de így valami olyan friss fesztivál-vibe született az eredetileg komor Álmokból, hogy úgy hangzik, mintha nem evilági lenne.”
Régisulis Kezeket Fel
„Kíváncsiak voltunk a Kezeket fel régisulis verziójára is, szóval kapott egy tipikus koszos boom bap beatet, amiből egy nagyon kellemes bólogatós feldolgozás született.”
Fotó: Sisi x WaTa