Előadó: | Rudán Joe |
---|---|
Album: | Én ez vagyok |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | 4:53 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Hammer Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Van az úgy, hogy az élet súlya
Összegyűlik a lágyéknál
Sava-borsa, a lét balsorsa
Pont mintha rád írnák
Súlyos támadás
Csúnya vég jön, ez nem vitás
Méregben olvadás
Már érik a robbanás
Van rá egy jó receptem
Rossz időkre félretettem
A végső pillanatban
Átengedem, használd hát
Mosolyogj öcsém, ha fáj a világ
És ha nevetni tudsz, már jó az irány
Nem az a lényeg, hogy mitől durva a valóság
Na, gyere, mosolyogj öcsém, így szebb a világ
És a baj, ahogy jött, majd úgy elszáll
Nézz előre, és lazán lépj tovább
Miért égnél, mondd, miért dühöngenél?
Vidám szív az élet titka
Hát így élj, élj, élj, élj
Van az úgy, hogy a sors is tolja
Pofonok száza zúdul rád
Amikor még az isten se tudja
Hogy hol van a határ
Élesben mindig más
Képzelni ezt nem tudnád
Már érik a roppanás
Egy lélekszakadás
Van rá egy jó receptem
Rossz időkben kevergettem
Egy nehéz pillanatban
Átengedem, használd hát
Mosolyogj öcsém, ha fáj a világ
És ha nevetni tudsz, már jó az irány
Nem az a lényeg, hogy mitől durva a valóság
Na, gyere, mosolyogj öcsém, így szebb a világ
És a baj, ahogy jött, majd úgy elszáll
Nézz előre, és lazán lépj tovább
Miért félnél, mondd, mitől reszketnél
Tiszta szív az élet titka
Hát így élj, élj, élj, élj
Van rá egy jó receptem
Rossz időkben kevergettem
Egy nehéz pillanatban
Átengedem, használd hát
Mosolyogj öcsém, ha fáj a világ
És ha nevetni tudsz, már jó az irány
Nem az a lényeg, hogy mitől durva a valóság
Oh, gyere, mosolyogj öcsém, így szebb a világ
És a baj, ahogy jött, majd úgy elszáll
Nézz előre, és lazán lépj tovább
Miért félnél, mondd, mitől rettegnél
Tiszta szív az élet titka
Hát így élj, élj, élj, élj
Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.
- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett
Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak
Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban.
Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.
A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.
Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet
A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.
Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével.
Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.
Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.
Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén.
Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.
A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.
A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is
A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.
A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este
Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.
Fotók: Várkert Bazár hivatalos