dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Moby Dick: Beteg a Föld

Moby Dick - Beteg a Föld

off off off off off
Kegyetlen évek
Előadó: Moby Dick
Album: Kegyetlen évek
Megjelenés: 1991
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Pusztai Zoltán
Schmiedl Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: EMI-Quint
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 24226 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Beteg a Föld

Beteg a tested, beteg a lelked
Valami végleg tönkrement benned
Eltemetnek elevenen, nincs jövőd
Elrohad minden, beteg a Föld

Zöldül az arcod, valami fojtogat
Megírták előre a sorsodat
Ember voltál, állat leszel
Bőrödbe ég valami durva jel

Mindent akartál, a semmi jutott
Nem lehetsz hős, csak szép halott
A kifosztott világban nincs helyed
Ha jó leszel, valaki majd eltemet

Kihűl a Föld! Pusztul a Föld!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Még egy kedd: megjelent az Anna and the Barbies új dala

Az Anna and the Barbies új dallal zárja az évet: a Még egy kedd egy intenzív, társadalomkritikus dal, amely december 12-én a Dürer Kert színpadán is felcsendül majd.

 

Az Anna and the Barbies ismét erős üzenettel jelentkezik: Még egy kedd című friss szerzeményük a modern élet ritmusát és az emberi kiégést fogalmazza újra ironikus és sűrű, rapszerű előadásban. 


Anna and the Barbies-dalszövegek itt.


Pásztor Anna így mesélt a dalról: „Az emberek ideologizálják a hétvégéket, hibernálnak vasárnap, a hétfőket csukott szemmel szenvedik végig, és talán szerdától, térden csúszva, de ébredezik bennünk remény. Mi írtunk a keddekről egy dalt, ami érdekes módon egy kicsit az emberiség mostani állapotát is leírja: a senki földje, ahol egyszer csak egy kedden rádöbbensz, hogy hajótöröttként egyedül maradtál.” A dal egy nyers, ironikus manifesztum, amelyben a ritmus és az önirónia kerül középpontba.

 

A videoklipet Vadas Géza rendezte, aki így emlékszik a közös munkára:


„Anna futógépes vízióval keresett meg. Amint meghallottam az alapötletet, tudtam, hogy működni fog. A helyszínen formáltuk véglegesre – letisztult, mégis erős lett, pont, ami a dalhoz kell.”

 

A Még egy keddet – a régi kedvencekkel együtt – élőben is hallhatja a közönség december 12-én a Dürer Kertben.

 

Fotó: Anna and the Barbies

 

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás