Előadó: | Age of Nemesis |
---|---|
Album: | Terra Incognita |
Megjelenés: | 2002 |
Hossz: | 6:42 |
Szövegírók: |
Fábián Zoltán |
Nagy László (Örökség) Berczelly Csaba Fábián Zoltán Nagy György Kiss Zoli |
|
Kiadó: | Gula Records Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
... Ilyen az élet, ez a lány pár perce még élt. A zuhanás után csak egy test, hasznavehetetlen, végleg értéktelenné vált, mint egy halott őszi falevél. Az emeletes ház tövében az átázott gézlapok között egy naplót lapoz a szél. Együtt értek földet. Ahol a lány élete véget ért, ott kezdődik ez a történet...
...Levelek vagyunk mind az Élet fáján
Forgunk a földdel a kárhozat útján
Perc- levelek a napok ágairól
Zörögve- pörögnek a szélben
Magukkal visznek egy új messzeségbe...
Olvasom a naplót,
Hogy bennem élhess, hogy
Magaddal vigyél egy új messzeségbe...
Utolsó perce az életből
Utolsó pillanat, mely örökké tart...
A félelmén lett úrrá most az önzés
És a magasból a mélységbe fordult...
A test csak test és a vér csak sár
A kárhozat csak egy mosoly az arcán
Lélek- levél az Élet fájáról
Arc- maszkodon a mosolyt talán csak képzelem?...
Ez a lány, levél volt a Fán
Ilyen az élet, mely meg nem áll
Lenn a szél levelet hord
De fent az ág új hajtást hoz...
Ez vár ránk fenn az életfán
Földet érünk, ha vége már
Fenn az égen, gyilkos szél jár
Könyörtelen és csak ránk vár...
Vért szívó átázott napló mellette
Történetét önként ránk hagyta: élőkre
Kényszerít a vágy, fáj a csábítás, hogy megértsem
Átolvasom, hogy tovább már bennem élhessen...
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company