Előadó: | Quimby |
---|---|
Album: | Majom-tangó |
Megjelenés: | 1996 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kiss Tibor (Quimby) Kiss Tibor |
Kiss Tibor (Quimby) |
|
Kiadó: | PoliGram/3T |
Stílus: | Alternatív rock |
Címkék: | Keressük! |
Az egyik cica mászik
a másik cicomázik
gombolyítja krampusz
lefele a gázsit
nyeli a meló
mert enni való
a szájában a pipámmal
mondja hogy helló
Vénusz dombja ázik
velem oboázik
egy dallal a nyelvén
a fülembe mászik
akkor lesz egy jó
rokkant rákkendró
ugyi bugyi bordély boogie
subidubi du ohohóh�
És ha jön egy másik
az is belemászik
a fülembe szerelembe
keveredve mindenkinek jó
Orfeusz ha fázik
parazsában párzik
az Isten nyilával
szívében halászik
egy lélek ha jó
egy lélekhajó
átviszi oda
ahol az élet csuda jó
És ha jön egy másik
az is belemászik
a fülembe szerelembe
keveredve mindenkinek jó
(A pénzt a lepkére baszó
nászából való
szívrabló hernyó
gyászára szaró
strici viszi ki a házból)
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik