


| Előadó: | Intimfazonok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Hegedűs Géza |
|
Kárpáti Bálint Kovács Tomi Sándor Péter (Teve) Hegedűs Géza |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Csak egy perc és vége,
néha ennyit ér az élet,
de a pillanat, ami megmarad,
gondosan őrizd mert...
Fújhat a szél, hullhat a hó,
nincs már több kimondott szó.
Ha elvisz a víz, vissza se hívsz,
végül is nélküled most jó.
Folyton magam áltatom,
hogy hazug vágyakon sodor tovább az élet,
de mindig rájövök,
hogy egyedül még félek.
Jöjj vissza hajnal!
Hozd vissza hajnal!
Jöjj vissza kérlek
és gyógyítsd meg szívünket.
És lásd, amit mi nem látunk
vagy amit már megbántunk,
jöjj és érezd, mert
sosem tudhatod merről...
Fújhat a szél, hullhat a hó,
nincs már több kimondott szó.
Ha elvisz a víz, vissza se hívsz,
végül is nélküled most jó.
Folyton magam áltatom,
hogy hazug vágyakon sodor tovább az élet,
de mindig rájövök,
hogy egyedül még félek.


A Pogány Induló: Vajon mit mondana anya című négyrészes dokusorozat novemberben debütál az HBO Maxon. A hazai premier kicsit korábban, a II. Budapest International Film Festivalon volt.
Egy szegedi tinédzser néhány hónap alatt berobban az interneten
Egy kollégiumi szobából indul minden: Marci Pogány Induló néven kezd rappelni, és szokatlanul mély hangja, valamint intelligens szövegei hamar utat törnek maguknak.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Zenei karrierje azonban nehezen egyeztethető össze az iskolával, így hamarosan Budapesten találja magát. Küzdelmeit őszinte és mély szövegekbe önti, amelyek villámgyorsan növelik Z-generációs rajongótáborát. Ma már tízezrek járnak a koncertjeire, dalait pedig milliók hallgatják.
A sikerek mellett azonban magánéleti és közéleti kihívásokkal is szembe kell néznie, amelyek komoly fizikai és mentális terhet rónak rá.
Marci elképesztő tempót diktál, de vajon tudja végig tartani?
A négy részes sorozat egy felnövés történet, karrierút és korlenyomat is egyben, amit Tóth Olivér Márk, Hégető Honorka-díjas újságíró rendez, az HBO és a The Speak Easy Project támogatásával.
Fotó: Pogány Induló hivatalos/Kerekes Balázs
A hazai közönség már októberben ízelítőt kaphatott a sorozatból
A II. Budapest International Film Festival keretében levetítették az első két epizódot.
- Idén fontos újítás, hogy több hazai alkotás is szerepel majd a programunkban, ráadásul egy számunkra is teljesen új formátumot, az HBO Max-szal közösen egy hazai sorozatpremiert is bemutatunk október 25. és november 2. között a BIFF-en - fogalmazott a vetítés kapcsán a fesztivál igazgatója, Horváth Kristóf a premiert megelőzően.
Forrás: HBO