


| Előadó: | Danics Dóra |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Danics Dóra Tuska Tamás |
|
Kirschner Péter Danics Dóra Tuska Tamás |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | jazz,pop,rap |
| Címkék: | Keressük! |

A félszeg félhomály
körül leng és két pohár koccan össze már
s elcsendesedik a kis lokál
Elnyújtott ébredés,párnákon lebzselés
Ó,de oly kevés a félálomba dobbanó szívverés
Értem jön egy édes felhő, bársony szárnyon elém oson
Vászon város szikrákat sző,és én lebegve dúdolom:
Pá-rá ráppápárárá pá-rá....
Pá-rá ráppápárárá pá-rám.
Sok ráncos épület,lila nyakkendő nevet,hogy csak úgy remeg
A kirakat üveg,ahogyan ellépkedek.
Kávéhoz füst dukál,egyedül vagyok,akár az ezüst kanál,mi újra és újra a zaccban áll.
Pá-rá ráppápárárá pá-rá...
Pá-rá ráppápárárá pá-rám.
Nyüzsög és pezseg az este testet ölt
Parfüm permet lengi be az öltözőt
Trombita,szaxofon és zongora nyelvem hegyén az első dallama
Pereg a dobverő,rivaldafény
Ott van-e az ismeretlen a helyén?
Vár-e,majd virágcsokor az asztalon?
Eljön-e végre az alkalom?
Értem jön egy édes felhő,bársony szárnyon elém oson,
Vászon város szikrákat sző,és én lebegve dúdolom:
Pá-rá ráppápárárá,pá-rá..... x3
A félszeg félhomály,körül leng és két pohár koccan össze már
És elcsendesedik a kis lokál...



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.