


| Előadó: | Bagossy Brothers Company |
|---|---|
| Album: | Elviszlek |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 4:15 |
| Szövegírók: |
Bagossy Norbert Bagossy László Bartis Szilárd Kozma Zsombor Tatár Attila |
|
Bagossy Norbert Bagossy László |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Elszakadt most már rég a kép,
érzem, hogy ez csak a büszkeség
ami hátráltat, és nem tudom,
hogy hogyan tovább, ha eldobom.
Felfogni ezt már nem is kell,
ha belerokkanok úgysem érem fel.
Magas nekem ez a gondolatmenet,
ami ennyire megvezet.
Élj a mának, mi az, ami még várhat,
mi az, ami még várhat, mi az, ami még várhat?
Életbevágóan nem fontos,
nem akarom hallani én ezt most!
Süket a fül, tágul a szem, tágul a szem.
Tágul 'asszem'!
Élj a mának, a holnap lesz valahogy.
Együtt evezünk a gondok tengerén,
a hajónk már zátonyközelbe ért.
Forog az örvény és messze még a part,
ez az, ami felkavart.
Próbáljuk oldani a helyzetet,
hogy mi az, ami egyszer elveszett.
Egy lépés, közel vagyok már,
többé nem visz messze ár.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton