dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Czirok László: Álomjódli

Czirok László - Álomjódli

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Czirok László
Album: Keressük!
Szövegírók: S. Nagy István
Zeneszerzők: Ullmann Ottó
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3300 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Álomjódli

Pa-ba-rap, pap-pap,...

Ó, de jó, amit álmodtam:
Tirolban jártam álmomban.
Ó, de csuda volt, ahogy jódliztam,
magam is ámultam.
Mert utánozni nem tudott ott bárki,
csak a Vico Torriani.
A hegyek csakúgy visszhangozták hangom,
ó-ó-ó-ó, ily nagy hangon.
Ó, de csuda volt, ahogy jódliztam,
magam is ámultam.
Jo-lo, jo-li, jo-li-ó,... (jódli)
(Hangoljunk feljebb karnagy úr!)

Most úgy állok, mint hal a tóparton,
jódliznék, s nincs hangom.
Jo-lo, jo-li, jo-li-ó,... (jódli)
(Talán most.)
Jo-lo, jo-li, jo-li-ó,... (jódli)
(Nem megy, még egy kicsit feljebb!)

Ó, de jó, amit álmodtam:
jódliztam éjjel álmomban.
Félre lámpaláz hát egy percig még,
még egyet jódliznék!
És utánozni biztos, nem tud bárki,
csak a Vico Torriani.
És a hegyek visszhangozzák hangom,
ó-ó-ó-ó, ily nagy hangon.

Pa-ba-rap, pap-pap,...
(Pardon!)
Jo-lo, jo-li, jo-li-ó,... (jódli)
(Hát hiszen ez megy!)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sisi életét viszi színre októberben az Erkel Színház

A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.


Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel. 

 

Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot. 


Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy 


Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.

 

A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának


Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás