


| Előadó: | Fura Csé |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Hip Hop Underground |
| Címkék: | Keressük! |

-Fura Csé, Phat, Káva, Vész', Bloose, Garage-
!YEAH!
[Fura Csé:]
Nem tagadom a múltam, de nem gondolok a tegnapra,
Hogy szebb legyen a jövőm, mindent feltettem egy lapra és bejött!
Térdre esve mondok "Ámen"-t, hogy könnyen jött a siker?
Bocs, hogy 9 évem ráment.
Maradtam aki, csak több lett az irigyem..
Mindig azt súgja az agyam, hogy amit lehet, azt vigyem!
De mégsem nyom agyon a teher, már pedig hiszem,
Hogy az egész élet verseny, és nem tudok aludni sem, ha nem nyerek!
Ide figyelj te tahó! Hogyha lehagytam a lovat, hogy szaladt velem el a ló?!
Tudod az a való, hogy nincsen az a kötél, ami megállítana,
Dedede ne dadogj nekem, gyökér!
-Elvitt a siker?
-Aha, nálam ez elvi
Neked nem megfelelni akarok, hanem megfejelni!
Szerelmi kötődés van a zene és köztem,
Esztelen az igazság, vigyázz mindenem levetkőztem!
[Refr.:]
[Phat:]
Én még mindig úgy írom, mint az első rímet
És még mindig úgy tolom, mintha ez lenne az utsó,
Bár lehet így messze az a gazdagság,
[Fura Csé:]
De nekem HAZUDNI DRÁGÁN IS OLCSÓ!
[Fura Csé:]
Én még mindig úgy írom, mint az első rímet
És még mindig úgy tolom, mintha ez lenne az utsó,
Bár lehet így messze az a gazdagság,
[Phat:]
De nekem HAZUDNI DRÁGÁN IS OLCSÓ!
[Phat:]
Ne akard a koronát,
Mert nem jönne be!
Alatta nem tetszene,
A látvány, ha a szemed a fejemben pár napot eltöltene...
Többször döbbenne le,
Hiába fizetsz az életeddel, se ér az annyit a gonosznak,
Amennyit el nem költene,
-Fura ez a kor tesó!
-Csak vigyázz vele!
Minden eladó, főleg a sok semmit elő adó előadó!
A vakok között félszemű kirakat. Mindenható!
Elvisz majd az idő, mint a véredet az adó.
Amíg benned csak az lüktet, másnak mi a fennmaradó?
Fogad fehérjétől, a vörös szemedben sárgul az irigység.
Hogy a szavam kivívták, nem számított ki mit kért.
Ezt jól jegyezd meg!
Én már rég itt voltam előtted, de jóval utánad is itt leszek!
Ha meg csak ez éltet, ugassál be!
De nem én szálltam el, csak te zuhantál le!!!!!!!!
[Refr.:]
[Phat:]
Én még mindig úgy írom, mint az első rímet
És még mindig úgy tolom, mintha ez lenne az utsó,
Bár lehet így messze az a gazdagság,
[Fura Csé:]
De nekem HAZUDNI DRÁGÁN IS OLCSÓ!
[Fura Csé:]
Én még mindig úgy írom, mint az első rímet
És még mindig úgy tolom, mintha ez lenne az utsó,
Bár lehet így messze az a gazdagság,
[Phat:]
De nekem HAZUDNI DRÁGÁN IS OLCSÓ!
[2x] De nem én szálltam el, csak te zuhantál le!!!!!!!!



A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja.
A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén.
A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.
A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom.
A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például
Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.
A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is
Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra.
A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.
A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek.
Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.
A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is
az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.
Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit
A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.
A fesztivál önkénteseket toboroz
Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.