


| Előadó: | Four People One Pack |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Borbély Hunor Borbély Hunor Lajos Brók István Debreci Norbert Gál Lóránt |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Játszadozva álmodoztunk,
álmodoztunk, hogy milyen lesz majd-
hogy milyen lesz majd, hogyha egyszer,
felnőtt fejjel ébredünk fel?
Én tűzoltó Te meg űrhajós leszel..
Azt hittük majd, hogy oly könnyedén,
ahogy megállottuk majd eljátszhatunk
a világgal, pedig épp, hogy Ő volt
aki kedve szerint irányíthatott.
Mi csak lengtünk, mint süllyedő hajó.
Szépen, lassan felcseperegtünk
s elfeledtük amit ígértünk,
hogy bármi lesz is, soha nem felejtsük,
hogy barátok voltunk, s azok is leszünk
Szemtelen vágyak táncoltak körül
és elcsábított szirénes énekünk.
ref.:
Volt, hogy nevettünk,
volt, hogy keseregtünk
Volt, hogy kérdeztünk,
Volt, hogy feleltünk.
Volt, hogy kerestünk
és Volt,
Volt, hogy megleltük!
Volt, hogy megtettük
Volt, hogy nem mertük
Volt, hogy eltemettük
Volt, hogy felfedtük
Volt, hogy képzeltünk
De most már egymást meg sem ismerjük!



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt