dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
El Bago: Kocc

El Bago - Kocc 18 éven felülieknek!

off off off off off
El Hijo Pródigo
Előadó: El Bago
Album: El Hijo Pródigo
Megjelenés: 2015
Hossz: 2:36
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Real Trill Music
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7892 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kocc

Én mondom az igazam ,te mond meg mit vársz?!
A sorba be állsz, az élet leigáz.
Gáz... hogy úgy veszed a levegőt,
Hogy azt nézed hogy ki van veled ki nem
És várod a temetőt.
Te megváltásként közbe megkérdőjelezed a beléd szeretőt.
Azokat a dolgokat tartod szem előtt,
Amik nem is lennének fontosak, elmegy az erőd,
Húzz magadra lepedőt
Én veled voltam mibe tudtam és kellett,
Valahol a másik énemnek szól ez a dal.
Mikor nem tud elköteleződni valami mellett
Mikor nem tudja eldönteni, hogy mit akar.

Refrén:

Valahol ezt én rontottam el,
De megvonom a vállam nem érdekel.
Lemegy ez a nap aszondom,
Hogy holnaptól minden más haver.
Ha ti nem hát én kotródok el,
Eresszetek engem a szélnek el!
Lemegy ez a nap azt aszondom,
Hogy kocc elkészültem, útra fel.

Vársz... amíg rád nem dől a ház,
Vagy belekezdesz valamibe, ami meg babonáz.
Ne totojázzál haver a harmadik pedál a gáz,
A sok tötymörgő alaktól engem a hideg ki ráz.
Elindultam az utamon tudom, hogy haza vársz,
Ezt én rontottam el(tudom), azóta verdes a mocsári láz.
Te azokkal bandázol kiket eddig ócsároltál,
Hát velük karikáz.
Nem keresek okot a szekerem tolom tényleg ne pofázz,
Ez eleve konok mit tekerek nyomok nincs rövid póráz.
Tedd meg te is, mire elrendeltettél,
Lásd meg mit neked szánt ez élet.
Vedd észre, hogy nem oktalan születtél,
Én rendet tettem magamban nem mellé beszélek.
Ezért érzem azt holnaptól minden más,
E legnagyobb trében sem voltam az ki eret vág.

Refrén(2x)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás