Előadó: | Siska Finuccsi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Phat Siska Finuccsi (Losonczi Szilveszter) Nagy Balázs Hámori Péter Kámán Béla Losonczi Szilveszter Bognár Krisztián |
Ketioz |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
/Siska Finuccsi/
Én szeretem az éj szagát, az éjszaka szavát
Az éj szavát, az éjszaka szagát
A beton panaleknek játékát
A sötét sikátorok megrémisztő árnyékát
A hideg placcot, a szagot ami csalogat vagy elkerget
de felcsigázhat annyira, hogy (tekerjek)
A halk suttogásokat, a felvillanó féklámpát
A csövest aki üvegdarabbal mindjárt vénát vág át
A mentő szirénáját, a kurva hiénáját
A kurvát aki visít, hogy a csávó miért jár át
A gyereket ki felsír, mer' az annyát megint verik
Az anyát aki azért kap mert mindig bűnbe esik
Én látom ahogy éltek, látom ha elitéltek
Én bejárom és kívánom, hogy megírjam mit éltek
Mert nekem ennyit értek, ha örökké is égtek
Egy toll vagyok a papíron, hogy mindent elmeséljek.
Nem kell a fény sem a nap
csak a hold meg az éj, mire éjjel ugat
a falkám a sötétben érzi magát
csak igazán jól (csak igazán jól)
Nekünk nem kell a fény sem a nap
csak a hold meg az éj, mire éjjel ugat
a falkám a sötétben érzi magát
csak igazán jól (csak igazán jól)
/Phat/
Én szeretem az éj szagát, az éjszaka szavát
Az éj szavát, az éjszaka szagát, meg ízét
Ez egy ballada az éjszakáról
Gyermeke minden melóban(?), vagy otthon éjszakázol
A rímem lángol, felmelegít ha fázol
Pár jó szó pedig ingyen van, olyan kurva olcsó
Mégis sok az olcsó kurva
Az is csak nekem furcsa
Hogy még mindig a másét húzni a boldogság kulcsa?
Sétára viszem a négylábút
Mikor a sarkon egy csöves egy csikkre épp rágyújt
Nincs terülj-terülj asztalkám, csak vagy talál vagy halál
Nem tudom ki válogat fenn de kegyetlen gyorsan szanál
A fajtámnak a naplemente, csak holdfelkelte
Az árnyék néha elátkoz, néha sors kegyeltje
Aki szólít magához, a vész örökké itt
Velünk egy éjbenjáró sem magányos.
Nem kell a fény sem a nap
csak a hold meg az éj, mire éjjel ugat
a falkám a sötétben érzi magát
csak igazán jól (csak igazán jól)
Nekünk nem kell a fény sem a nap
csak a hold meg az éj, mire éjjel ugat
a falkám a sötétben érzi magát
csak igazán jól (csak igazán jól)
Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.
Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén
Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.
A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából
Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel.
11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis
megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.
A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.
A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.
A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.
A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar.
Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország