Előadó: | The Inspired Chicken Motel |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tihany. Megy le a nap.
A vitorlák alatt
habzóboroztunk.
Az Oakley üvegen át
Nem érhet hozzád
a gond, vagy a baj.
Lenyűgöző, ritka személy,
csupa humor, sárm, szenvedély,
az értelem felett.
Átadom magam ennek
az őrült menetnek,
így kúr egy úr.
Ref:
Minden hősszerelmes esetében fontos észben tartani,
hogy a hősszerelmes úgyis mindig a baszásra fog hajtani!
Bár az jár a fejemben,
hogy a magyar tengeren
hányan jártunk így?
És bemutat-e szüleinek,
lesz-e ősszel közös szüret,
polgári otthon?
Az Abercrombie verte a port,
nemzeti szín boxershort
a kabinpadlón.
Térdelek egy Demokratán,
de ő hiába kapacitál:
„Csináld már kormos!”
Ref:
Minden hősszerelmes esetében fontos észben tartani,
hogy a hősszerelmes úgyis mindig a baszásra fog hajtani!
„Szopjál már cigó!”
ez nem az a hívó szó,
amire rég óta várok.
Meg azért nem lepett,
hogy jómagam helyett
csak a húsomat látta.
Méltó ítélet,
melyet a jó ég ítél meg,
amit hirtelen hoztam.
„Kapd be már szurkos!”
lüktet a bojtos,
a faszába haraptam.
Néha elég lehet
egy ilyen tanulságos eset,
hogy megváltoztassa.
Ám ez a csuda jó hír
Közel sem lesz gyógyír
Csak egy ázott sebtapasz.
Így kúr egy úr.
Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.
Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén
Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.
A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából
Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel.
11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis
megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.
A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.
A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.
A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.
A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar.
Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország