


| Előadó: | Kistehén |
|---|---|
| Album: | Szomjas nők |
| Megjelenés: | 2014 |
| Hossz: | 0:00 |
| Szövegírók: |
Kollár-Klemencz László Kollár Klemencz László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ági az égen
Ági lebeg az égen
Az Ági lebeg
Már gyerekkorában kiderült
A pornóhoz nem ért
Inkább ment a drogériába
A járda közepén aztán
Mindent, amit a boltban vett
Magára kent
Elengedte kezéből a reklámszatyrot
Lenézett a lába elé
És kirúgta maga alól a földet
Ági lebeg az égen
Az Ági lebeg
Könnyű lett és lassan felemelkedett
Mindenki őrült
Ő az Ági. a mi Ágink és lebeg!
Ott lebegett
Piros kis csókos szája
A Fő utca sarkán
A szelektív felett
Szabad akarok lenni
Mindent elengedni
Aztán nyugat felé
Fújta a szél
S egy hegy mögé befújva
Eltűnt örökké
Mint lufi az égen
Úgy barátnőm, Ági
Csendesen
Egy tompa reggelen
Eltűnt, ahogy nappal a bagoly
Éjszaka a légy
Cilinderben a nyúl
Szalvétában a nyál
Ha hunyorgok, még most is látom
Ahogy ott lebegett a látóhatáron
Mindig is látszott rajta
Amit akar azt megteszi
A földön maradt reklámszatyrot
Valaki a műanyagok közé dobta
Büszke volt rá mindenki
Apja sírt
Anyja meg csak motyogta Ágikám, Ágikám
És beleharapott egy hideg lángosba



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.