Előadó: | Ex Costa |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Reggel derült ki, hogy végleges,
nem megyek, nem mehetek el
Felhívtalak titeket
mondtátok, hogy játszotok ketten
Egy számot írtok
és én most nem vagyok ott
Saját hibám,
hogy itthon vagyok
R1.:Közel vagytok, és mégis távol
és én nem lehetek elég másnapos,
hogy ne arra gondoljak amitol
eltiltottak a nagyobbak,
mert büntiben vagyok
szobafogságban rohadok
jó szarul vagyok
és a tévére tapadok
Odamentem ma az este
ti messzirol megismertetek
azt hittétek, hogy bemegyek,
ott bulizom majd veletek
de nem megyek, nem mehetek be
mert tudom, ha megteszem
nagy árat kell majd fizetnem
R2.: Közel vagytok és mégis távol
és én nem lehetek elég álmos,
hogy ne arra gondoljhak, amitol
eltiltottak a nagyobbak
mert itt ülök a szobámban és
félálomban gitározva
csak arra gondolok
hogy mi az amibol kimaradok
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik