


| Előadó: | CsótányDzsó |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Képek álmok színes formák
volt idő hogy más volt a tervezet
régen májból a gyomorforgás
hamis ábránddal csatát nyerthetett
Nyugtat ha nézem langyos magányba
hogy zöldessárga meg liláskék
egyik simán húzza magába
a másik a terjedő világkép
Álmodtam már sokmindenről,
az ablakom is az égre néz,
itt minden álom bőrön érezhető,
színes cukorkák lépes méz,
Ablakot kinyitom mindent látok,
horizont, fények, nagy kémény,
nem látnak csak a lassan utazó
égitestek akiknek út az ég.
Valami hangszer legyen és kevés fény
kövek, magány, félhomály
Szívből agyba lassan elér
amit visszatart sok fénysugár
Sarokból most hatvan wattal
pislogó szerény lámpafény
vele szemben a másik oldal
pár régről ismert furcsa lény
Visszahúzódnak csendesedve
én sem vágyom szerteszét
halkan kattogó üres kedvem
A halvány ködöket szórta szét
Valami hangszer legyen és kevés fény
kövek, magány, félhomály
Szívből agyba lassan elér
amit visszatart sok fénysugár
Valami hangszer legyen és kevés fény
kövek, magány, félhomály
Szívből agyba lassan elér
amit visszatart sok fénysugár
Előkerülő kacatok hangja
csendet tör pár ócska fém
ceruza mindig van halk az este
újabb álomból újabb kép
Szétrebben pár halvány csillag
van hogy benéz egy messzi fény
hangtalanul egymásra nézünk
tudom maradok te meg tovább mész


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton