


| Előadó: | Buborék együttes |
|---|---|
| Album: | Buborék Party |
| Megjelenés: | 2014 |
| Hossz: | 3:22 |
| Szövegírók: |
Kovács Csilla |
|
Kerekgyártó László |
|
| Kiadó: | Buborék együttes |
| Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
| Címkék: | gyerek [+] |

Ülök egy székben, szemben egy lámpa
Egy pillanat múlva a szám ki van tátva
És itt a doktor, akitől féltem
De azt hogy miért is, máig sem értem
Nézi a doktor, nézi a doktor
Hol az a hófehér csillogó fogsor
Egyre csak nézi és sehogy sem érti
Mitől lett egy lyuk a fogamon
Ragyog a fogsor, ha megmosod sokszor
Reggel is délben is és vacsi’ után
Tiszta lett aztaaaaa!!! Ez a fogpaszta haszna
S ha kiöblítem már nem habzik a szám
Van aki mossa, egyre csak mossa
Neki a legjobb a fogsora sorsa
De aki hagyja, hogy lyuk legyen rajta
Sosem lesz oly szép a mosolya
Ragyog a fogsor, ha megmosod sokszor
Reggel is délben is és vacsi’ után
Tiszta lett aztaaaaa!!! Ez a fogpaszta haszna
S ha kiöblítem már nem habzik a szám
Kopog a fogsor Nézi a doktor
Én meg csak nagyra kitátom a számat
A fogam épül, mert betömi végül
Kész vagyunk- mondja- és már mosolyog rám
Bárki megkérdi nem is kell félni
A fogorvos nem bánt csak segít nekünk
Ha elmegyünk hozzá egyszer egy évben
Tiszta lesz mindig a leheletünk
A fogmosás fontos és van, aki gondos
És van olyan gyerek, ki sokat nyafog
Csak cukorkát enne és semmit se’ tenne
Pedig hidd el, hogy nem szép, ha lyukas a fog



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt